X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İş kurmak isteyen engellilere 36 bin TL hibe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İş kurmak isteyen engellilere 36 bin TL hibe

  • Giriş Tarihi: 9.11.2015 12:49 Güncelleme Tarihi: 9.11.2015 15:24
İş kurmak isteyen engellilere 36 bin TL hibe
İş kurmak isteyen engellilere 36 bin TL hibe

Engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasını hedefleyen İŞKUR, bu yönde hazırlanan projeler için 36 bin lira hibede bulunacak

Engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasını hedefleyen Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bu yönde hazırlanan ve desteğe değer bulunan projeler için 36 bin lira hibe verecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıkları, İŞKUR, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Türkiye İşveren Sendikaları ile Türkiye İşçi Sendikaları konfederasyonları iş birliğiyle, engelli ve eski hükümlülerin istihdamını artırmaya yönelik proje desteği hayata geçirildi.

Engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasını, engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmesi ve rehabilitasyonunu hedefleyen proje, belli sayıda engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlere kesilen idari para cezalarıyla finanse edilecek.

Hibe programında, engelli ile eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine, engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve iş yerine uyumunun sağlanmasına, engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitime yönelik projeler desteklenecek.

İŞKUR'a kayıtlı, 18 yaşından büyük, eski hükümlü veya en az yüzde 40 engelli olma şartlarının arandığı hibe programı için hazırlanan projeleri, kamu ve sosyal tarafların temsilcilerinden oluşan komisyon değerlendirecek. Desteğe değer bulunan projeler için 36 bin lira hibe verilecek.

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile bu kapsamda kendi işini kurmak isteyenler, hazırladıkları projeleri 30 Aralık'a kadar bulundukları ildeki çalışma ve iş kurumu il müdürlüklerine teslim edebilecek.

kalan karakter 1000

mami mami

mesela ,dolandırıcılıktan hüküm giymiş birine verilecekmi bu kredi? editör yorumlarımı hiç yayınlamıyosun küsmüyüz yoksa .?

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 09.11.2015 14:58
mami mami

eski hükümlüler... yani dürüst yaşayan insan kalmayı becerebilene bir destek yok. engellilere verilen başüstüne sonuna kadar desteklerim. hükümlülerin kapsamını bilmek gerek. hangi suçlardann hüküm giyenlere verilecek bu kredi?

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 09.11.2015 14:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.