X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emekliye faizsiz kredi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Emekliye faizsiz kredi müjdesi

  • Giriş Tarihi: 23.11.2015 08:32 Güncelleme Tarihi: 23.11.2015 08:34
Emekliye faizsiz kredi müjdesi
Emekliye faizsiz kredi müjdesi

Hükümet her adımı takvime bağladı. Öncelik emekliler, gençler, asgari ücretliler olacak. Emekliye sıfır faizli kredi, işsize kolay ve uzun maaş imkanı gelecek. Hiçbir geliri olmayana açık işlerde öncelik verilecek...

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kabine ve hükümet programı mesaisi sürerken; ekonominin rotası da netleşti. Hükümet, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık perspektifle hazırladığı eylem planında atacağı her bir adımı takvime bağladı.

Emekliler, gençler, asgari ücretliler başta olmak üzere toplumun geniş kesimine verilen sözler 3 aylık süreçte yaşama geçilecek. Emeklilere müjdeler; SSK ve Bağ-Kur'lulara 100 lira zam ve çalışanlardan destek primi kesintisinin kaldırılmasıyla sınırlı kalmayacak, faizsiz kredi imkanı da açılacak. Kıdem Tazminatı Fonu 'iş güvencesi' ile birlikte yaşama geçirilecek.

Yatırım ve büyüme hedefine yönelik hükümet programında çalışma yaşamına ilişkin düzenlemeler hızlı şekilde Meclis'e gönderilecek. İşsizlikle mücadele kapsamında, yatırımları ve istihdamı artırmaya dönük adımlar 6 aylık süre içinde uygulamaya girecek. Hükümetin 4 yıllık ekonomi ajandasındaki bazı başlıklar şöyle:

EMEKLİYE KREDİ MÜJDESİ: Emeklilere faizsiz, geri ödemesi kolay kredi verilecek. Böylece emeklilerin eli rahatlatılacak. Faizsiz kredi için kamu bankaları devreye girecek. Detayları da önümüzdeki dönemde açıklanacak.

TAZMİNAT İMKANI: Kıdem Tazminatı Fonu'na ilişkin çekinceler gideriliyor. Fon hazırlıkları iş güvencesi ile birlikte ele alınacak. Her işçinin kıdem tazminatı alması hedefleniyor.

YATARAK MAAŞ ALMA YOK: Devlet personel rejimine neşter vurulacak, yatarak maaş alma dönemi kapanacak.

VERGİ SİSTEMİNE NEŞTER: Gelir Vergisi Yasası'nda geri adım atılmayacak. Meclis'in önceliklerinden olacak. Daha adil olması için çalışmalar sürecek.

İŞSİZ GENÇ KALMAYACAK: Üniversiteli işsiz kalmayacak. Organize sanayi bölgelerinin hepsi istihdam okulu haline dönüştürülecek.

İŞSİZE KOLAY MAAŞ: İşsizlik maaşı almak kolaylaşacak, yararlanma süresi uzatılacak.

GELİRİ OLMAYANA AÇIK İŞ: Hiçbir geliri olmayana açık işlerde öncelik verilecek. Sosyal yardım almayanlara açık iş imkanı artırılıyor.

TÜKETİCİYE KORUMA: Finans sektöründeki tüketici ve yatırımcı haklarının gözetilmesine yönelik uygulamalar geliştirilecek.

Hazal ATEŞ / TAKVİM

kalan karakter 1000

cem cem

emeklilerde pisikoloji çöküntüsü hat safhada lütfen artık MÜJDE GERÇEK OLSUN ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 11.03.2016 02:07
cem cem

sayın başbaakanımız açıkladığı eylem planında 1 ci maddede psikolojik unsurdan bahsetmiş ,şu kredi haberlerini izlemekten ve gerçekleşmesini beklemekten tonla emeklinin psikolojisi pert olmuş vaziyette bunuda göz önünde bulundurularsa isabet olucak ....!!!!!!!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 11.03.2016 02:06
ORhan ORhan

Yalan oldu...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 24.02.2016 10:45
cem cem

emeklilere faizsiz krediye dair bir ton haber çıktı herkes sabırsızlıkla beklemekte her sözleri senetti hani yeni bir açıklama yok lütfen en kısa zamanda hayata geçirilsin .

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır1
cevapla 04.01.2016 16:45
hayri çelik hayri çelik

emeklye faz kredi varmi bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 28.12.2015 10:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.