X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Öğretmenlere müjde üstüne müjde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Öğretmenlere müjde üstüne müjde!

  • Giriş Tarihi: 23.11.2015 11:10
Öğretmenlere müjde üstüne müjde!
Öğretmenlere müjde üstüne müjde!

“Eğitimde Kalite Seferberliği” kapsamında, öğretmenliğe yeni vizyon geliyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında işbaşı yapacak olan 64'üncü Hükümet'in önceliklerinden biri de, eğitim camiası olacak. Hükümet, "Eğitimde Kalite Seferberliği" kapsamında, öğretmenliğe yeni bir vizyon getiriyor.

MAAŞTA ARTIŞ, NÖBETTE ÜCRET

Hükümetin yapacağı zamla, 16 yıllık bir öğretmenin maaşı, ocak ayında 2 bin 699 TL'den 2 bin 860 TL'ye yükselecek. Temmuzdan sonra da rakam 3 bin 004 TL'ye çıkacak. Nöbet ücreti ise aylık 98 TL olacak. Hafta sonu sınav görev ücretleri ise 58 TL'den 132 TL'ye çıkacak.

ŞUBATTA ATANANLAR STAJ GÖRECEK

Yeni hükümetin söz verdiği 30 bin atama şubatta gerçekleşecek ama öğretmenler hemen göreve başlamayacak, bulundukları yerde okula başlayarak staj görecekler. Yazın da hizmet içi eğitim aldıktan sonra eylül ayında atandıkları okulda göreve başlayacaklar. 2016 yılında kurulacak Öğretmen Akademisi'yle birlikte öğretmenler artık hizmet içi eğitimden geçecek.
Genel ve alan yeterlilikleri belirlenecek.

Ayrıca,

- Öğretmen genel ve alan yeterlilikleri belirleniyor, Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi yürürlüğe girecek.

- Eğitim Fakülteleri yeniden yapılandırılıyor. Bu kapsamda, müfredat da yenilenecek.
İhtiyaca göre

- Eğitim fakülteleri ile diğer öğretmen adayı yetiştirilen yükseköğretim kurumlarının ve formasyon programlarının öğrenci kontenjanları, öğretmen ihtiyaç analiz ve projeksiyonları dikkate alınarak belirlenecek.

- Yurtdışındaki eğitim kurumları ve okullara yönelik çalışma yapılarak, öğretmen sayısı artırılacak.

Akşam

kalan karakter 1000

Öğretmen Öğretmen

17 yıllık öğretmenim. Kiradayım param da yok, olsun.
Ben asıl öğrencilere çok acıyorum; Özellikle ilk 8 yıl çin işkencesini geçti. Müfredat çok ağır. 8. sınıfta verilen ders avrupada lise sonda verilen dersi bile geçmiştir. Dünyanın en ileri eğitimine sahip finlandiyadır ve orada ilk 8 sınıfta yazılı imtihan bile yoktur. eskiden 5 ders yapılırdı şimdi 7 ders. sanki ortaokul sonu mühendis olacak. Eskiden sokaklarda çelik çomak oynayan, bilye oynayan, saklambaç oynayan çocuklar vardı nerede şimdi onlar ? Dünyanın ağır eğitimi Türkiye'de olduğu için dünyanın en kötü eğitimi de Türkiyede'dir. "Zorlaştırmayın , kolaylaştırın; Nefret ettirmeyin sevdiriniz " anlayışından çok uzak bir eğtim müfredatımız var. Çocukların ağzı var dili yok. Dersaneden kurtulacağız derken şimdi hem haftasonu kursu hem dersane var. Günde 15 saat eğtim alan ortaokul öğrencilerimiz daha çocuk. Umarım çocukların sessiz çığlıklarını duyan birileri eğitimin başına geçer.Allah kurtarsın çocuklarımızı bu zulümden.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.11.2015 00:17
saglık olsun saglık olsun

sadece bir memur kesimine degil bütün memur kesimlerine refah dagıtılsın hayatı tehlikede olup -15 20 derecede çalışan kahramanlara öncelik veriniz onlar herşeyin en iyisine layıktır hayatını ortaya koyanların bedeli hiçbirşeyle ölçülmez ne yapsanız onların hakkı ödenmez

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.11.2015 21:46
Ahmet Ahmet

Öncelikle tüm öğretmenlerin günlerini kutluyorum.Bir önceki yorumu üzülerek okudum.Oysa öğretmenlik gerçekten kutsal ve meşakkatli bir meslektir.Ayrica toplum için bir model olmak durumunda oldukları için her zaman her yerde sorumluluklarınin bilinciyle davranmak zorunda hissederler kendilerini.Giysilerinden tutun da tavirları öfkeyi kontrol edişlerine varincaya kadar her şeyiyle örnek konumdalardır.Bu nedenle ögretmenin yaşam kalitesini yükselterek topluma genclere ve çocuklarımiza iyi birer örnek de sunmus oluruz.Saygılarımla...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.11.2015 19:58
mehmet akif dinç mehmet akif dinç

öğretmenler acayip para alan en rahat mesleği yapan aç gözlü paradan başka bişey düşünmeyen bir zümre

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır6
cevapla 23.11.2015 11:28
Bülent Bülent

Burada yer alan rakamlar yanlış.Ben 25 yıllık öğretmenim.O paraları görmedim daha
bürüt ücret üzerinden rakam yazıp milletin gözünü boyuyorlar sonra birileri de çıkıp aç gözlü diyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.11.2015 17:59
Öğretmen Öğretmen

Öğretmen ol seninde olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.11.2015 00:10
sakinim sakinim

Öğretmenler için acayip para alan deyince sanki 15 bin 20 bin lira maaş alan m.vekilinden bahsediyo sanacak yuh be . ya doktorlara ne diyecen ya m.vekilleri ... aç gözlü diyosun bide paradan başka bişe düşünmüyo diyosun vay sana bu satırları yazmayı öğreten değerli insana selamlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.11.2015 22:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.