X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kaynak Holding'in eski yöneticileri hakkında suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'in eski yöneticileri hakkında

  • Giriş Tarihi: 30.11.2015 12:19 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 12:20
Kaynak Holding'in eski yöneticileri hakkında suç duyurusu
Kaynak Holding'in eski yöneticileri hakkında suç duyurusu

Kayyum atanmasının ardından yapılan incelemede, 30 milyon lirayı yurtdışına kaçırdığı tespit edilen holdingin eski yöneticileri hakkında nda bulunuldu

Kayyum atanmasının ardından yapılan incelemede, 30 milyon lirayı yurtdışına kaçırdığı tespit edilen 'in eski yöneticileri hakkında nda bulunuldu.

Holdingin yeni yönetimi tarafından atanan avukat Muhammed Hardalaç, 2 sayfalık suç duyurusu dilekçesini Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sundu.

Dilekçede, Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı doğrultusunda Kaynak Holding'e yönetim organının tüm yetkilerini kullanmak ve yeni yönetim kurulu oluşturmak üzere kayyum atandığı hatırlatıldı.

KAYNAK HOLDİNG'E BAĞLI 12 ŞİRKETTE ARAMA


Kayyum atamasından sonra yapılan incelemelerde, şirket bütçesinden 30 milyon liranın önceki yönetim kurulu tarafından şüpheli işlemlerle kar payı adı altında dağıtıldığının tespit edildiği belirtilen dilekçede, söz konusu paranın yurtdışına çıkarıldığının belirlendiği aktarıldı.

Dilekçede, bahse konu kar payı dağıtımı için toplandığı görülen genel kurul ilgili defterlerinde, imza eksikliklerinin bulunduğu anlatılarak, "Kanaatimizce aralarında sahte veya geçersiz imzalar da mevcuttur" ifadesine yer verildi.

KAYNAK HOLDİNG YÖNETİMİNE KAYYUM ATANDI


Söz konusu genel kurulun yapıldığı güne ilişkin bakanlık temsilcisinin geliş ve genel kurula katılım saatlerinin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda mevcut olduğu aktarılan dilekçede, bakanlıktan bu saatlerin sorulması ve toplanan imzaların karşılaştırılmasının yapılması talep edildi.

Dilekçede, tüm bu hususların eski şirket yöneticilerinin para kaçırma maksadıyla genel kurul karar defteri ve evraklarında sahte ve usulsüz işlemler yaptığı konusunda şüphe oluşturduğu belirtilerek, bahsedilen olayın açığa çıkarılabilmesi için şirket karar defteri üzerinde imza incelemesi yapılması gerektiği vurgulandı.

KAYNAK HOLDİNG'LE BAĞLANTILI 12 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI

Holdinge atanan kayyumlarca yurtdışına kaçırıldığı tespit edilen 30 milyon liranın akıbetinin araştırılması ve ulaşılabilmesi halinde tedbiren el konulması istenen dilekçede, fiili gerçekleştiren sorumlu şirket yöneticileri hakkında soruşturma başlatılması istendi.

Dilekçede, eski Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun, eski Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İzzet Akyar ve eski Yönetim Kurulu üyeleri Hasan Kahveci, Ali Akbulut ve Çetin Hakkı Şaşmaz ile savcılıkça resen tespit edilecek diğer şüpheliler hakkında dava açılması talep edildi.

kalan karakter 1000

mami mami

ne zaman kaçırmışlar. göktaşından vergi isteyen maliye bakanı denetletmemişmi onları. yani 13 yıldır uyumuş maliye bakanlıgı ":)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 30.11.2015 19:51
FadılDoğrul FadılDoğrul

şU izmirdeki yağcı VE ceo OLAN KİŞİYİDE ALIN VE ŞİRKETLERİNE kayyum atayın,BAKIN GÖRECEKSİNİZ YURT DIŞINA NEKADAR PARA KAÇIRMIŞLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 30.11.2015 14:24

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.