X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Memura erken emeklilik müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Memura erken emeklilik müjdesi

  • Giriş Tarihi: 30.11.2015 07:30 Güncelleme Tarihi: 30.11.2015 07:38
Memura erken emeklilik müjdesi
Memura erken emeklilik müjdesi

Kamu görevlilerine erken emeklilik için süreç başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde fiili hizmet zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Çalışma sonucunda hangi kamu görevlilerine erken emeklilik imkanı verileceği belirlenecek.

Memura erken emeklilik için düğmeye basıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu'nda, geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde görüşülen ve mutabakata varılan 'fiili hizmet zammı'yla ilgili komisyon çalışmaları başladı.

Fiili hizmet zammıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu'nda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Memur-Sen Başkan Vekili Metin Memiş, Memur- Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Birlik Haber- Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Kültür Memur-Sen başkanları, sendikaların genel başkan yardımcıları, ilgili kurumların yetkilileri ve üniversite öğretim üyeleri katıldı. Memur-Sen'den yapılan açıklamaya göre; toplantıda hizmet kollarının talepleri doğrultusunda 9 adet alt komisyon oluşturuldu. Komisyonlarda 'fiili hizmet zammından' kimlerin faydalanacağı ile ilgili çalışma yapılacak. Bilimsel çalışmaların sonucunda hangi hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde fiili hizmet zammı verileceğine dair ön metinler oluşturulacak. Çalışma sonunda hazırlanacak rapor, kanun tasarısı haline getirilerek Meclis'e sunulacak.

HERKES İSTİYOR

Tüm hizmet kollarının erken emeklilik talebi var. Erken emeklilik getirilecek alanların başında sağlık yer alıyor. Komisyon; sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili hizmet zammından yararlandırılıp yararlandırılmayacağı hususunu ele alacak. Yine erken emeklilik imkanı getirilmesi beklenen mesleklerden biri de öğretmenlik. Postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da erken emeklilik imkanı bekliyor.

ÖZEL SEKTÖR İÇİN DE DÜZENLEME GELİYOR


MEMUR-SEN'den yapılan açıklamaya göre; Sosyal Güvenlik Kurumu'nda yapılan toplantıda ayrıca kamu çalışanlarının yanı sıra özel sektör çalışanlarına ilişkin düzenleme yapılması konusunda da görüş birliğine varıldı. Özel sektör ile ilgili sonuçlar da merakla bekleniyor.

Takvim

kalan karakter 1000

eyt mağduru eyt mağduru

ya zaten memur u kovsan da emekli olmaz, asıl ssk lıya çıkarsanız bu yasayı

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 01.12.2015 11:01
MEHMET MEHMET

MEHMET Koruma güvenlik görevlileri ve Özel güvenlik görevlileride erken emeklilikde unutulmasın adaletli davranalım lütfen.gece gündüz vardiyalı calışıyor ve süresi bile belli olmayan saatler çalışıyor.sıcak soğuk hava muhalefetine rağmen sesi bile cikmıyor.anlayış bekliyoruz vicdan muhasebesi yapalim

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 01.12.2015 00:15
Emek Emek

Çok çalışıyorlardı zaten!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 30.11.2015 11:51
mehmet mehmet

belliki sen özel sektördensin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.11.2015 16:15
emekli emekli

memur emeklisi çok mağdur. Mağdurlara ilave olmasınlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 30.11.2015 10:24
TÜRK TÜRK

erken emekli olurlar sonrada başlarlar ağlamaya.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır4
cevapla 30.11.2015 08:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.