ARKADAŞINA GÖNDER Erdoğan'dan işverene asgari ücret uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Erdoğan'dan işverene asgari ücret uyarısı

  • Giriş Tarihi: 4.12.2015
Erdoğan'dan işverene asgari ücret uyarısı
Erdoğan'dan işverene asgari ücret uyarısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk-İş'in 22'nci Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Asgari ücretle ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "En az vermesi gereken rakam bin 300 liradır. 'Doğu'da geçim şartları daha kolay 600 liraya da geçinen var' diyemezsin" diye konuştu.

BUNA 'BEREKET EKONOMİSİ ' DENİR
Kanaati her zaman işçiden beklemem gerektiğini belirten Erdoğan, işverenlere de şöyle seslendi: "Siz de kanaat ekonomisini bir öğrenin, kanaatten yana olun. Eğer işverenler olarak bu kanaat inanırsanız, o zaman terini kendine sermaye, kazanç edindiğin bu insanlarla o paylaşıma girdiğin andan itibaren kazancın daha da bereketlenecektir. Buna ben 'bereket ekonomisi' diyorum." Yılbaşından sonra emekli maaşlarının tabanında da bin lira artış olacağını hatırlatan Erdoğan, "İşte emekçi dostu olmak budur" dedi.

PROJELERİ HIZLANDIRMALIYIZ

1 Kasım seçimlerinde vatandaşın tercihini istikrar ve güven ikliminden yana kullandığını anlatan Erdoğan, "Bundan sonra yavaşlayan projelerimizi hızlandırmalı, yenilerini de süratle hayata geçirmeliyiz. Bu süreçte hükümetimizin ve başbakanımızın sonuna kadar yanındayım. Bu uyum çok önemli. Senkronize adım atmak zorundayız. Ben ülkemin ve milletimin aleyhine olacak hiçbir konuda tarafsız olmam" dedi.

KATAR'A İŞÇİ GÖNDERECEĞİZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında önceki gün gerçekleştirdiği Katar ziyaretine de değindi. Erdoğan, şunları söyledi: "Kanada G20'de 25 bin mülteci istedi, bunun çalışmasını yapıyoruz. Katar da 'biz mültecilerden bir kısmını alabiliriz hatta işgücü anlaşması yapalım' dedi. İŞKUR vasıtasıyla Katar'a nitelikli ve niteliksiz işçi gönderebileceğiz. Bu dayanışmamız sebebiyle işsizler noktasında ciddi bir dayanışmayı da yapmış olacağız." Erdoğan, anlaşma için kısa sürede büyükelçi ve Şeyh Temim'in talimat verdiği bakanın bir araya geleceğini belirterek, "Ardından peyderpey vatandaşlarımızı göndermeye başlayacağız" dedi. Genel Kurul'un açılışında konuşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 11 ay önce söylediği "Tayyip Erdoğan sağlam adamdır" sözünü hatırlatarak "Sayın Cumhurbaşkanım, sağlam adamlar bu dünyada bedel öder, ahrette rahat eder" diye konuştu.

kalan karakter 1000

işçi mağdur işçi mağdur

editör... asgari ücretin son durumu ne oldu ? niye haber yok. dört gözle bu haberi bekleyen kaç milyon insan var biliyor musun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.12.2015 15:27
erdoğan erdoğan

işde tüm çalışanını ve emeğe saygı duyan aynı zamanda iş verenede şükürün ne olduğunu anlatan imanlı merhametli tüm vatandaşına ölçülü davranan bir lider ve kadrosu hep özlemini çektiğim bunca yıldır dıymak istediğim sözlerdi nihayet böyle bir ekibe ve lidere sahip olduk rabbim yolunu açık eylesin sonuna kadar destekliyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 04.12.2015 09:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.