ARKADAŞINA GÖNDER 'Zamların vaatlerle ilgisi yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Zamların vaatlerle ilgisi yok'

  • Giriş Tarihi: 7.1.2016
'Zamların vaatlerle ilgisi yok'
'Zamların vaatlerle ilgisi yok'

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yeni yılla birlikte bazı kalemlerde yapılan fiyat artış oranlarının yüksek olmadığını belirterek, "Bunlar enflasyonla ilgili ve uzun süreden beri yapılmayan, zorunlu olan zamlar" dedi. Enflasyon hedefinin tutturulamamasının kur ve gıdadaki artıştan kaynaklandığını bildiren Yılmaz, yeni yılda yapılan fiyat artışlarının oransal olarak düşük olduğunu belirtti.

ZORUNLU OLARAK YAPILDI

Bakan Yılmaz şunları anlattı: "Asgari ücrette yüzde 30'a yakın zam yapıldı. Bununla kıyaslarsanız artışların bunun çok gerisinde kaldığını görürsünüz. Asgari ücretliyi en çok etkileyecek olan zam elektrik. O da yüzde 6 oranında ve enflasyonun altında. Yapılması gereken enflasyon düzeyiyle, reel ücret artışını kıyaslamaktır." Yapılan fiyat artışlarının seçim vaatlerinin bütçeye etkisiyle bir ilgisi olmadığının da altını çizen Yılmaz, "Biz şimdi vaatlerimizin karşılıklarını bütçe kalemlerine yerleştiriyoruz. Zamlar enflasyonla ilgili ve uzun süreden beri yapılmayan ve zorunlu olan zamlar. Oransal olarak da öyle çok yüksek değil" diye konuştu.

kalan karakter 1000

TARIK TARIK

Allah aşkına..asgeri ücrette insanları kandırdığınızı mı zannediyorunuz?!hani asgeri ücret 1300 tl net olcaktı?agi yi içine katıp ben ageri ücreti 1300 yaptım diyerek halkı kandırdığınızımı sanıyosunuz..size inandım oy verdim ama tövbeler olun bidahamı asla..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.01.2016 01:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.