X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ÖİB, Borsa İstanbul'da alım satım yapabilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

, 'da alım satım yapabilecek

  • Giriş Tarihi: 25.2.2016 10:09
ÖİB, Borsa İstanbul'da alım satım yapabilecek
ÖİB, Borsa İstanbul'da alım satım yapabilecek

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, özelleştirme programında bulunan ve AŞ'de () işlem gören şirket hisselerinin alım satımı için yetkilendirildi.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (), özelleştirme programında bulunan ve AŞ'de () işlem gören şirket hisselerinin alım satımı için yetkilendirildi.

ÖİB'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda () yayımlanan açıklamasında, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (), özelleştirme programında bulunan şirketlerin hisse senetlerinden BİAŞ'da işlem görenlerin, idare tarafından gerekli görülen hallerde BİAŞ'da alım satımının yapılabilmesine karar verdiği kaydedildi.

Açıklamada, bu çerçevede 2016 sonuna kadar yapılacak uygulamalarda 2 milyar liraya kadar olan alım satımlar için nihai devir işlemlerinin onaylanması hususunda ÖİB'in yetkili kılındığı aktarılarak, "Bu karardaki parasal sınırların işlemlerin seyrine göre İdarenin teklifi üzerine gerektiğinde Kurulumuz tarafından tespit edilmesi kararlaştırıldı" ifadesine yer verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.