X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 720 bin taşeron kadroya alınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

720 bin taşeron kadroya alınacak

  • Giriş Tarihi: 23.3.2016
720 bin taşeron kadroya alınacak
720 bin taşeron kadroya alınacak

Hükümet, sözünü tuttu. 720 bin kamu işçisine kadro kapısını açtı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, asıl-yardımcı iş ayrımı yapmadan 1 Kasım 2015'ten önce çalışan 720 bin işçinin kadroya alınacağının müjdesini verdi. Uygulamanın detayları ise Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi. Taşeron firmada çalışan elemanların, kamuda "özel sözleşmeli personel" statüsünde istihdam edileceğini ve 3'er yıllık sözleşme yapılacağını bildiren Ağbal, bu kapsamda çalışacaklarla ilgili yeni istihdam edecekleri pozisyonun kapsamını düzenleyeceklerini ifade etti. Bakan Ağbal, "Düzenlemeyi 1-2 hafta içinde Meclise gönderebiliriz" diye konuştu. Kısmi zamanlı ve geçici hizmetler kapsamında çalıştırılan taşeronların düzenlemeden yararlanamayacağını belirten Ağbal, yeterli bilgi ve donanıma sahip olup olmadığını belirlemeye yönelik de sınav yapılacağını kaydetti.

Tüm Taşeronlara kadro müjdesi

kalan karakter 1000

behçet kemal behçet kemal

mevsimlik işçilere de söz vermiştiniz sayın başbakanım geçen temmuzda bizede kadro verde bizide sevindir allah rızası için araştırma enstütülerinde toplam 1000 civarında mevsimlik var ,bizi dışarıda koma kurbanın olayım .

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 23.03.2016 11:09
demokrat demokrat

belediyede çalışan taşeronlar neden kapsam dışında ve sadece şirketlere alınacak? Bakanlıkta çalışanların ne farkı var? Haksızlık yapılıyor..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 23.03.2016 08:49
y.d. y.d.

İnşallah verimlilik bitmez. Bu uygulama daha önce Erbakan döneminde öğretmen yapılan işsiz üniversite mezunlarını bana hatırlattı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 23.03.2016 07:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.