X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Taşeron işçiye yeni statü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Taşeron işçiye yeni statü

  • Giriş Tarihi: 23.3.2016 15:10 Güncelleme Tarihi: 23.3.2016 15:10
Taşeron işçiye yeni statü
Taşeron işçiye yeni statü

Maliye Bakanı Nağci Ağbal, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün açıkladığı kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili konuştu. Ağbal, taşeron işçilerin yeni bir statü ile kadroya alınacaklarını söyledi ve bunun "özel sözleşmeli personel" statüsü olacağını belirtti.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Ağbal, "Bu kişiler özel sözleşmeli personel olacak. 3 yıl da bir sözleşme yenilecek. 3 yıllık arayla bu statüler yenilenecek. Kadroya alındıktan sonra üç yıl sonra sözleşmeler yenilecek. Kamuda farklı statüler var. Memur statüsü var, işçi statüsü var. Yani bu yeni bir statü. Bu kişileri memur kadrosundan almıyoruz. Bu kişileri özel sözleşmeli personel olarak kadroya alacağız. Ama kamuda çalışan, kamu bünyesinde çalışan, yeni statüde çalışacaklar" dedi.

Ağbal, belediye şirketlerinde çalışanların bu kapsama alınmadığını da belirtti.

Maliye Bakanı, yeni statü ile kadroya alınacak işçilerin, emekli olana kadar haklarından faydalanacaklarını söyledi.

kalan karakter 1000

Yeni Düzen Yeni Düzen

“Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere dezavantajlı bölgelere tecrübeli memurların gitmesi sağlanacak.”gibi bir düzenleme sağlanacakti. Mevcut durumda göreve yeni başlayan memur Güneydoğu ve Doğu'ya giderken yeni düzenleme ile tecrübeli memurların bölgeye gitmesi isteniyor. Buna göre göreve başlayan memur önce batıdaki ilere atanacak. En az üç yıl görev yaptıktan sonra Doğu ve Güneydoğu'ya gidecek. Bölgede üç yıl zorunlu hizmet şartı getirilecek. '
Memura rotasyon olacak, memurlar Türkiye'nin her yanında görev yapacak. Tecrübeli yöneticiler bölgeye gönderilecek. Düzenleme ile kamuda ihtiyaç duyulan personelin dengeli dağılımı esas alınacak. Terör nedeniyle ülkenin belli bölgelerinin mahrumiyet bölgesi olmaktan çıkarılması sağlanacak. “diye bir söylenti vardı.Ama olmadı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.03.2016 17:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.