X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Torba açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Torba açılıyor

  • Giriş Tarihi: 28.3.2016
Torba açılıyor
Torba açılıyor

Gençlere, yaşlılara müjdeler içeren torba tasarının Meclis maratonu yarın başlıyor. 65 yaş aylığı kesilmeyecek, gençlerin prim borçları silinecek

Milyonları yakından ilgilendiren torba yasa için geri sayım başladı. Gençlere, yaşlılara müjdeler içeren torba yasa tasarısının Meclis maratonu başlıyor. Yarın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek tasarıya göre;
65 yaş aylığı alan vatandaşlar kimin yanında yaşarsa yaşasın, maaşlarını alabilecek. Yaşlı aylığının bağlanmasına ilişkin yapılan muhtaçlık hesaplamasında, hane içinde kişi başına düşen ortalama gelir tutarı yerine, aylık başvurusunda bulunan kişinin kendisi ile eşinin gelir tutarının hesaplanması suretiyle muhtaç olup olmadığına karar verilecek.
Milyonlarca gencin Genel Sağlık Sigortası prim borcu silinecek. 25 yaşı doldurulan güne kadar olan Genel Sağlık Sigortası primlerinin tahsilinden vazgeçilecek. Bu maddenin yayımlandığı tarihe kadar söz konusu süreler için ödenmiş olan primler iade ve mahsup edilmeyecek. İŞÇİNİN İZNİNDE

YENİ DÖNEM
İşçilerin yıllık izinleri ile ilgili de değişiklik yapılacak. İşçiler, yıllık izinlerini her defasında 6 günden az olmamak üzere 5 defada kullanabilecek. Mevcut uygulamada yıllık ücretli izinler en çok 3'e bölünebiliyor ve bir bölümü 10 günden az olamıyor.
Kentsel dönüşüm kapsamına girmek şartı ile izinsiz yapılara elektrik, su ve doğalgaz bağlanacak.
Sosyal destek alan vatandaşlardan istihdam edilenlerin işveren sigorta primi, işe başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenecek.
KAYNAK:TAKVİM

kalan karakter 1000

anne anne

sgk öncesi doğum borçlanmasının da çıkmasını bekliyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.03.2016 10:01
DEMET DEMET

işsizlik sigortası ödeneği nerde....... torba yasasında buda olacaktı. şartlar daha esnek yapılacak almak daha kolaylaşacak süre uzayacak tutar artacaktı bunlar sizin haberlerinizdi şimdi ise bununla ilgili bir şey yok.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.03.2016 08:25
mesut mesut

çıraklık ve staj madurlarınada bir kanun çıkmalı,zamanında çıraklık yaparken diyorlardı sgk girişiniz var diye şimdi de yok diyorlar sadece sağlık ödediği için sayılmıyor.tamam sayılmıyor ama biz sonuçta orda çalışmışız işe girdiğimiz an işçiydik.hadi staj olanlar okullardan geldi ama çırak olanlar doğrudan işyerleri gönderdi çıraklık okuluna.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.03.2016 08:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.