X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Trafik sigortasında indirim hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

sigortasında indirim hazır

  • Giriş Tarihi: 16.4.2016 07:59 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 08:18
Trafik sigortasında indirim hazır
Trafik sigortasında indirim hazır

Zorunlu sigortası, Sur’un yeniden inşası, terörizmin finansmanı gibi birçok yeni düzenlemeyi içeren tasarı yasalaştı. Zorunlu trafik sigortası ile ilgili maddeyle yüksek fiyatı düşürecek düzenleme yapıldı.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren torba yasaya ilişkin süreç tamamlandı. 'Zorunlu sigortası, Diyarbakır'ın Sur ilçesinin yeniden inşası, Kanal , 25 yaşa kadar genel sağlık sigortası prim borçlarının silinmesi, muhtaç olduğuna karar verilen 65 yaşını doldurmuş Türk vatandaşlarına muhtaçlık hali devam ettiği müddetçe aylık bağlanması, 15 bin polis alınması ve terörizmin finansmanının önlenmesi' konularında düzenlemeler içeren tasarı Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. 16.5 milyon taşıt sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında da yüksek fiyatı düşürecek düzenlemeler yapıldı. Zorunlu sorumluluk sigortası kapsamındaki tazminatlar, ilgili kanun ve kanun çerçevesinde hazırlanan genel şartlarda öngörülen usul ve esaslara tabi olacak. Zarar gören, zorunlu mali sorumluluk sigortası için dava yoluna gitmeden önce ilgili sigorta kuruluşuna yazılı başvuracak. Sigorta kuruluşunun başvuru tarihinden itibaren en geç 15 gün içinde başvuruyu yazılı olarak cevaplamaması veya verilen cevabın talebi karşılamadığına ilişkin uyuşmazlık olması halinde zarar gören dava açabilecek veya tahkime başvurabilecek.

FİYATLAR TAKİP EDİLECEK

Yasal süreci tamamlanan zorunlu trafik sigortasında Hazine, fiyatları anlık olarak takip edecek. Ekonomi bürokratlarının hesaplamalarına göre kanun çıktıktan sonra şirketlerin en az yüzde 20 fiyatlarda indirim yapması gerekiyor. Örneğin 1.000 TL'lik bir sigorta poliçesinin ilk etapta 800 liraya düşeçeği hesaplanıyor. Ekonomi yönetiminden edinilen bilgilere göre ilk etapta yüzde 20'lik indirim söz konusu olmazsa tavan fiyat uygulaması başta olmak üzere sigorta şirketlerine yönelik yeni yaptırımlar gelecek.

KANAL İSTANBUL'A YASAL DÜZENLEME

Yasayla 'Kanal İstanbul' ve diğer su yolları için yasal düzenleme getirildi. 'Su yolu' tanımı yapılarak, su yollarına kanuni statü kazandırılıyor. Yapılacak su yoluna isabet eden Hazine ve özel idareye ait arazi ve arsaları, kamu gereksinimi ve yararı nedeniyle belediye ile özel idarelerce satılamayacak, başka bir maksat için kullanılamayacak. 15 milyar dolarlık projede 500 bin nüfuslu 2 şehir yapılacak.

TERÖRÜN FİNANSMANINDA KAPSAM GENİŞLİYOR

Ceza Muhakemesi Kanunu'nda yer alan şirket yönetimi için 'kayyum tayini, iletişimin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınması, gizli soruşturmacı görevlendirilmesi, teknik araçlarla izleme' tedbirlerine ilişkin hükümler, Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanun için de uygulanabilecek.

İŞVERENLERE SİGORTA PRİMİ DESTEĞİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca belirlenen sosyal yardımlardan yararlanan kişileri istihdam eden işverenlere sigorta primi desteği verilecek. Çalıştırdığı kişileri sigortalı olarak bildirmediği belirlenen işverenler, bir yıl bu destekten yararlanamayacak.

SUR YENİDEN İNŞA EDİLECEK

Diyarbakır'ın Sur ilçesinin yeniden inşasının yasal altyapısı oluşturuldu. Buna göre, kamu düzeni ve güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulduğu yerlerde; altyapı hizmetleri yetersiz olan veya imar mevzuatına aykırı yapılaşma bulunan yapı ve altyapısı hasarlı alanlar Bakanlar Kurulunca riskli alan olarak kararlaştırılabilecek.

Star

kalan karakter 1000

eskisinden ucuzolması lazım fiyatlar eskisinden ucuzolması lazım fiyatlar

sigorta fiyatları 2008 2010 fiyatlaına gerilemese hiçbir işe yarmaz düzenleme,aksine birçok hakdan mahrum bırakılacaz yani şirketlerin işine gelir ...

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 17.04.2016 19:17
devrimw devrimw

hem dolu para öde hemde hiçbir hizmet alama uğraş dur. kendi kafanıza göre kanun çıkart .. ne güzel cumhuriyet . o zaman sigortayı kaldır. bu zaten kendi kazanı şuçluysan kendin öde demek

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 16.04.2016 21:23
ömer ömer

bu neyin müjdesi yap boz tahtası gibi, mehteran gibi iki ileri bir geri buna da müjde diyorsunuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 16.04.2016 16:48
enes enes

saçmalığa bak 25 yaş'a kadar siliniyor 26-27 yaş ayrı bir sınıf ya onlarınki silinmiyor bu sınıf ayrımcılıgını nezaman bırakacaksınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 16.04.2016 10:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.