Ekonomide reformcu kimlik korunacak

Giriş Tarihi: 21.5.2016
Ekonomide reformcu kimlik korunacak

Yeni hükümetin programı 4 ayak üzerine oturacak. Anayasa reformu ve başkanlık sistemi ise programın merkezine konulacak

AK Parti, yarın yapılacak olağanüstü kongresinde genel başkanını seçecek ve yeni hükümet için de düğmeye basılmış olacak. Hükümet programıyla ilgili hazırlıklar da son aşamaya geldi. Merkezine Anayasa reformu ve başkanlık sisteminin konulacağı program, "AK Parti'de devamlılık, reformlarda kararlılık, öncelikli 4-5 ve eş zamanlı ekonomik ve anayasal değişim" olmak üzere 4 ayak üzerine oturacak.

REFORMLARA DEVAM
AK Parti kurmayları önümüzdeki hafta 'ye sunulup görüşmeleri yapılacak hükümet programı ile çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi. Program, 2002'den bu yana kurulan AK Parti hükümetlerinin programlarına uygun hazırlanacak. AK Parti'nin reformcu kimliğini kararlılıkla koruyacağı ve reformları bundan sonra da sürdüreceği ortaya konulacak.

ÖNCE ANAYASAL DEĞİŞİM
Vatandaş ve ülke açısından öncelikli olan 4-5 konu ile ilgili reform ve düzenlemelere odaklanılacak. Programın en önemli bölümü yeni anayasa ve başkanlık sisteminin hayata geçirilmesi olacak. Programda, anayasal değişim sağlanmadan ekonomik dönüşümün sürdürülebilir olmayacağı ve sistemin tıkandığının altı çizilecek. Yeni hükümetin ekonomi ve anayasal dönüşümü eş zamanlı gerçekleştireceğinin altı çizilecek.

YENİ DÖNEMİN KODU: UYUM
AK Parti Genel Başkan adayı Binali 'ın kongrede yapacağı konuşmasının ana hatları da ortaya çıkmaya başladı. Yıldırım'ın, öncelikli mesajı "devletin zirvesinde uyum" olacak. Yıldırım, istişare mekanizmalarının çalışacağının altını çizecek. Yıldırım, "bürokraside etkili koordinasyon", "STK'lar ile etkili işbirliği", "partinin mahalle delegasyonlarından genel merkeze kadar yakın işbirliği" mesajı verecek.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomide reformcu kimlik korunacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz