NETGSM, 'nin 4. operatörü olacak

Giriş Tarihi: 9.6.2016 14:30 Güncelleme Tarihi: 9.6.2016 14:42
NETGSM, Türkiye'nin 4. operatörü olacak

NETGSM, yılbaşından sonra dördüncü operatör olarak tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

TÜRKİYE'NİN 4. OPERATÖRÜ OLACAK

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'un ardından piyasasına yeni bir GSM operatörü daha giriyor. Sabit hatlarda 70 bini aşkın abonesi bulunan NETGSM, yılbaşından sonra dördüncü operatör olarak tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Telekomünikasyon altyapı işletmeciliği, internet servis sağlayıcılığı, sabit telefon hizmetleri ve sanal mobil şebeke hizmet yetki belgelerini alan NETGSM Bilgi Teknolojileri A.Ş. 'nin dördüncü GSM operatörü olmaya hazırlanıyor.

BAZ İSTASYONU OLMADAN SIM KART ÇIKARTMA YETKİSİ

SMŞH Tip 3 hizmet modeliyle faaliyette bulunabilmek amacıyla 2016/163 sayılı BTK'dan kurul kararı alan NETGSM, bu belgeyle 'de baz istasyonu hariç kendi alt yapısıyla kendi SİM kartını çıkarma yetkisi alan ilk mobil işletmeci olarak kendi adına abonelik sözleşmesi imzalayabilecek dördüncü GSM firması oldu.

1 MİLYON ABONE HEDEFİ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, "Halihazırda 70 bini aşkın sabit hat abonesine sahibiz , yıl sonu itibariyle tüketicilerle GSM operatörü olarak buluşmalarıyla birlikte bir yıl içinde bir milyon aboneyi hedefliyoruz" dedi. 1 milyon abone hedefine de açıklık getiren Öcal, toplamda 70 milyon GSM abonesinin bulunduğunu, her ay 5 milyona yakın abonenin operatörler arasında hat taşıdığını belirtti ve bu süreçte 1 milyon rakamını hedeflediklerini kaydetti.

0510 İLE BAŞLAYACAK

İlk etapta mevcut alt yapılarına ilave olarak, 30 milyon liralık yatırım yapmayı ve 1000 personele çıkmayı planladıklarını belirten Öcal, 0510 ile başlayan hatları kullanacaklarını da belirtti. Türkiye'nin bütün illerine bu kapsamda numara verebildiklerini dile getiren Öcal, uzun süre verilen mücadelenin ardından baz istasyonu hariç kendi altyapısını kurarak SİM kart çıkaracak ilk firma olduklarını, Turkcell baz istasyonunu kullanarak hizmet vereceklerini kaydetti.

ARKADAŞINA GÖNDER
NETGSM, Türkiye'nin 4. operatörü olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz