Başbakan TÜSİAD'ı kabul etti

Giriş Tarihi: 10.6.2016 16:15
Başbakan Yıldırım TÜSİAD'ı kabul etti

Başbakan Binali , TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen kabul, basına kapalı yaklaşık 1 saat sürdü.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Symes, TÜSİAD Yönetim Kurulu olarak, Başbakan 'ı, yeni görevini ve 65. Hükümeti kutlamak için ziyaret ettiklerini belirtti.

Symes, şu değerlendirmelerde bulundu:

"65. Hükümet'le de aynı şekilde devam edeceğimiz bütün alanların üzerinden geçtik. Bunun haricinde önümüzdeki anayasa süreci, siyasi gerginlik konusunda, Başbakanımızdan çası bu ortamın sağlıklı olmadığı, hızla giderilmesi konusundaki girimleri için sohbet etme ve karşılıklı fikir alışverişi yapma imkanı bulduk. Yeni anayasa süreciyle ilgili görüştük. Kendilerinin çalışmaları tamamlandığı zaman bir diyalog içinde, açık bir ortamda yeni anayasayı tartışmak üzere ve ilgili bakanlarımızla hükümet programı üzerinde reformlarda daha kapsamlı çalışmak üzere ayrıldık."

Bir gazetecinin "Siyasi gerginlik konuşuldu dediniz, somut olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkiler mi konuşuldu?" sorusuna Symes, şu yanıtı verdi:

"Bu detaylarda değil ama ortamın daha huzur, birlik, beraberlik ve önümüzdeki döneme yönelik açıkçası daha öngörülebilir, iş dünyasının ortam beklentisi konusunda kendisiyle oldukça kapsamlı fikir alışverişi yaptık. Son derece pozitif ve olumlu bir görüşmeydi, bu sadece bir ilk. Önümüzdeki günlerde Ankara'da daha fazla toplantı yapma imkanımız olacak."

ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Yıldırım TÜSİAD'ı kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz