X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Borsa İstanbul'da darbe girişimi öncesi şüpheli işlemler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Borsa 'da darbe girişimi öncesi şüpheli işlemler

  • Giriş Tarihi: 29.7.2016 14:07 Güncelleme Tarihi: 29.7.2016 14:29
Borsa İstanbul'da darbe girişimi öncesi şüpheli işlemler
Borsa İstanbul'da darbe girişimi öncesi şüpheli işlemler

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsü öncesinde borsada olağanüstü işlemler inceleniyor. Yatırımcıların darbeyi önceden öğrenip öğrenmedikleri soruşturulacak

Borsa , Sermaye Piyasası Kurulu ve Istanbul Cumhuriyet Savcılıgı Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe tesebbüsü öncesinde İstinye'deki olağandışı satışları mercek altına aldı. 11-15 Temmuz tarihleri arasında yüksek miktarda satış yapanlar isim isim listelendi. Bu kişilerin ve kurumların daha önceki alım-satım grafikleri inceleniyor. Darbe girişiminden önceden haberdar olup olmadıkları soruşturulacak.

250 MİLYONLUK ŞÜPHELİ İŞLEM

Listede ilginç isimler çekiyor. Ama en şüpheli işlemi gerçekleştiren İzmit'ten işlem yapan, 20 yaşındaki M.D. 11-15 Temmuz tarihleri arasında vadeli işlemler ve opsiyon borsasında 250 milyonluk satış yapan M.D.'nin 'endeks düşecek' ve ' artacak' opsiyonuna oynadıgı ögrenildi. Darbe öncesindeki hafta pozisyonlarını boşaltan M.D.'nin hafta basında tekrar alıma geçmesi de şüpheleri artırıyor. Söz konusu kişinin, bir haftada 12 milyon TL kazandıgı belirtiliyor.

DİLEK GÜNGÖR / Ekonomi