X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Cemevinde Kütüphane Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Cemevinde Kütüphane Açıldı

  • Giriş Tarihi: 21.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
ELAZIĞ’IN MERKEZE BAĞLI KORUK KÖYÜNDE İKAMET EDEN EMEKLİ AZİZ HIDIR DOĞAN, 2010 YILINDA HAYATINI KAYBEDEN KARDEŞİ ZAFER DOĞAN ADINA KÜTÜPHANE AÇTI.
Cemevinde Kütüphane Açıldı

’ın merkeze bağlı Koruk köyünde ikamet eden emekli Aziz Hıdır Doğan, 2010 yılında hayatını kaybeden kardeşi Zafer Doğan adına kütüphane açtı.
Aziz Hıdır Doğan, kardeşi adına içinde bin 600 kitabın bulunduğu bir kütüphane açtı. Merkeze bağlı Koruk köyünde bulunan cemevi içerisinde yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışı köylülerin katılımıyla bugün gerçekleşti. Yapım aşamasında tüm masrafları karşılayan Doğan, kütüphane içerisinde eğitim, genel kültür ve dini birçok kitabın yer aldığını belirterek, kütüphanenin birkaç eksiği olduğunu ve bu eksikliklerin giderilmesi için hayırsever vatandaşlardan yardım beklediklerini ifade etti. Doğan, “Amacımız gençliğimizi bilinçli eğitimli bir toplum olarak yetiştirmek geleceğe hazır hale getirmek. Köyümüz Elazığ’ın en büyük köylerinden biridir. Köyümüzdeki külliye bünyesinde aş evi cemevi ve morg ile birlikte inşallah bir de kütüphaneye kavuştu. Kütüphane yalnız kendi köyümüze değil çevre köylerimize de hizmet verecek. Ayrıca köyümüzde bulunan okullara da hizmet verecek. Amacımız ileride görsel eğitimle gençlerimizi üniversiteye hazırlamak, KPSS’ye hazırlamak, bilgisayar kurslarına hazırlamak. Bu sayede donanımlı gençler yetiştirerek geleceğe hazır gençler yetişmesine katkıda bulunmak. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kütüphanemizde dini, kültürel ve eğitim alanlarında olmak üzere toplam bin 600 kitap bulunmaktadır. Bazı eksikliklerimiz var. Yardımsever vatandaşlarımızdan bu konuda destek bekliyoruz” dedi.
Koruk Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği bünyesinde hizmet verecek olan kütüphanenin bölge halkına faydalı hizmet sağlayacağına inandığını vurgulayan cemevi dedesi Ali Erdoğan da kütüphaneye her kesimden insanın gelebileceğini ifade etti. Erdoğan, birlik ve beraberlik içerisinde yaşanması gerektiğinin altını çizerek, bütün insanların eşit olduğunu kaydetti. Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.