X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Uzuntarla Köyünde Hatıra Ormanı Oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Uzuntarla Köyünde Hatıra Ormanı Oluşturuldu

  • Giriş Tarihi: 8.4.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 14:42
ELAZIĞ'IN MERKEZE BAĞLI UZUNTARLA KÖYÜ'NDE ORTA OKUL ÖĞRENCİLERİ, ORMAN İŞLETME, KÖYLÜLER VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN GİRİŞİMİYLE HATIRA ORMANI YAPILDI.
Uzuntarla Köyünde Hatıra Ormanı Oluşturuldu

’ın merkeze bağlı Uzuntarla köyünde ortaokul öğrencileri, orman işletme, köylüler ve üniversite öğrencilerinin girişimiyle hatıra ormanı yapıldı.
Uzuntarla köyünde Orman İşletme Müdürlüğü, muhtarlık, Uzuntarla Ortaokulu koordinesinde kurulan Hatıra ormanına Fırat Üniversitesi Resim Bölümü öğrencileri de ’Toplum hizmeti’ projesi kapsamında destek verdi. Hatıra ormanına köylüler, öğrenciler ve mühendislerin katılımı ile 150 adet çam fidanı dikildi. Köy muhtarlığı tarafından önceden oluşturulan damlama sulama sistemi ile fidanlar sulanarak bakımı yapılacağı bildirildi.
Hatıra ormanına fidan diktiklerini belirten Uzuntarla İlk ve Ortaokul Müdürü Mesut Özdemir, "Öğrencilerimiz farklı bir gün yaşadı. Köyümüzde gelecekte yeşil ve ormanlık alanların çoğalması için fidan dikimi yapıldı. Fidan dikiminde Orman işletme Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Fırat Üniversitesi öğrencilerimizde destek verdi.Muhtarımız bölgeye daha önceden damlama sulama sistemi çektirdi" dedi.