X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Harput’ta El Emeği, Göz Nuru Çarşısı Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Harput’ta El Emeği, Göz Nuru Çarşısı Açıldı

  • Giriş Tarihi: 22.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
HARPUTTA AÇILAN EL EMEĞİ GÖZ NURU ÇARŞISINI BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT YANILMAZ VE EŞİ NEBAHAT YILMAZ ZİYARET ETTİ.
Harput’ta El Emeği, Göz Nuru Çarşısı Açıldı

Belediyesi tarafından Ramazan ayı etkinlikleri çerçevesinde özellikle kadınlara destek sağlamak amacıyla Harput’ta el emeği göz nuru çarşısı açıldı.
Ramazan ayı nedeniyle Harput’ta Elazığ Belediyesi tarafından kadınların el emekleri ve göz nurları ile yaptıkları ürünlerin yer aldığı çarşı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da açılarak hizmete girdi. Ramazanın ilk gününden itibaren açılan çarşıyı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz eşi Nebahat Yanılmaz ile birlikte ziyaret etti. Başkan Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz tüm stantları tek tek dolaşarak, kadınlar tarafından hazırlanan ürünleri yakından inceledi. Dantel, örgü, aksesuar, takı, taş işlemeciliği, sabun üretimi gibi pek çok el emeği ürünün sergilendiği çarşıda, ürünlere ilişkin bilgi alan Başkan Yanılmaz, gereken her noktada da destek kadınlara destek olacağını sözünü verdi.
Elazığ Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinliklerini değerlendiren Başkan Yanılmaz, Kültür Park’ta ve Harput’ta teravih namazının ardından tasavvuf müziği dinletisi, çocuklara yönelik özel gösteriler dahil pek çok etkinliğin gerçekleştirildiğini söyledi.