X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yeni yapılarda dikkat edilmesi gerekenler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yeni yapılarda dikkat edilmesi gerekenler

  • Giriş Tarihi: 29.1.2015 18:43 Güncelleme Tarihi: 3.2.2015 09:05
Yeni yapılarda dikkat edilmesi gerekenler
Yeni yapılarda dikkat edilmesi gerekenler

Yeni yapı veya sıfır olarak nitelendirilen konutlar, ülkemizde değerinin üzerinde satılmaktadır. Bunun nedeni ise eski yapıların yeteri kadar güvenilir olmamasıdır.

Yeni larda, kullanılan malzeme kalitesi, konutun fiyatının değeri ile orantılı olması ve ulaşım seçenekleri dikkat edilmesi gereken hususların başında geliyor.

Kullanılan Malzemelerin Kalitesi

Kullanılan malzemelerin kalitesi uzun süreli kullanımlar için önemlidir. Malzeme kalitesini anlamak ve değerlendirmek çok kolay değildir. Fakat basit olarak kullanılan malzemelerden markası görünenleri not ederek bir kıyaslama yapabilirsiniz. İşçilik gerektiren işler ise kendileri belli edecektir.

EN HESAPLI KREDİ HESAPLAMA - TIKLAYIN

Konutun Fiyat ile Orantılı Olması

Yeni konutunuzu kredi ile alıyorsanız eksperin verdiği değeri konutun gerçek değeri olarak kabul edebilirsiniz. Eksperin verdiği değerin %10 ve üzerinden bir değer ile konutu alıyorsanız değerin üzerinde bir fiyat ödüyorsunuz demektir. Eğer konutunuzu kredi ile almıyorsanız kendiniz bireysel başvuruda bulunarak bir eksper gönderebilir veya almak istediğiniz evi çevredeki konutların m² fiyatlarını araştırabilirsiniz.

Ulaşım Seçenekleri

Özellikle büyük şehirlerde ulaşım seçenekleri konutlara değer katmak ve kaliteli bir yaşam için gereklilik arz etmektedir. Gelecekte yapılacak çeşitli ulaşım seçeneklerinin yakınlarda olmasının ileride konutunuza değer katacağı unutulmamalıdır. Konutlar hem bir yatırım aracıdır, hem de kaliteli bir yaşam için gereklilik arz etmektedir. Tercihinizi yeni yapılan konutlardan yana yapabilirsiniz, fakat yeni yapılan konutların çevre ve bina düzeninin oturmasının belirli bir süre alacağını da unutmamalısınız.

Kaynak: Hesapkurdu