X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER CHP Erzurum Adayı Gonca Aytaş Erzurum Sivil Toplum Platformu’nu Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

CHP Adayı Gonca Aytaş Erzurum Sivil Toplum Platformu’nu Ziyaret Etti

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 14:10
PARTİLERİN ADAYLARI ÖZELLİKLE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜRKEN CHP ERZURUM BİRİNCİ SIRA ADAYI GONCA AYTAŞ İL BAŞKANI TEVHİT YAVUZ İLE BİRLİKTE ERZURUM SİVİL TOPLUM PLATFORMU (ESTP)’NU ZİYARET ETTİ.
CHP Erzurum Adayı Gonca Aytaş Erzurum Sivil Toplum Platformu’nu Ziyaret Etti

Partilerin adayları özellikle sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerini sürdürürken CHP birinci sıra adayı Gonca Aytaş İl Başkanı Tevhit Yavuz ile birlikte Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP)’nu ziyaret etti.
Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı Abdullah Mustafa Güvenli ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Hanefi İspirli ile görüşlerini paylaşan Aytaş; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhuriyet tarihinde ilk kez kadın bir adayı partisinin Erzurum’da liste başı yaptığını söyledi.
Erzurum’u iyi bildiğini, bu şehrin kızı olmaktan gurur duyduğunu dile getiren Aytaş; “Benim doğduğum sene Erzurum’dan milletvekili çıkarmışız. Biz, bu seçimlerde Erzurum’dan oldukça umutluyuz. Erzurum; göç vermeyi, ekonomide, eğitimde ve kültürde istediği yerde olmamayı hak etmiyor. Köy, köy dolaşarak halkı dinleyecek, onların sorunlarını meclise taşıyacağız.” dedi.
Erzurum Sivil Toplum Platformu Başkanı Abdullah Mustafa Güvenli; CHP Erzurum birinci sıra adayı Gonca Aytaş”a adaylığının hayırlı olması temennisinde bulundu. Bayan adayların Erzurum için önemli olduğunu söyleyen Güvenli; sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’nin en büyük güçlerinden biri olduğunu, Erzurum’da siyasetten, eğitime kadar birçok alanda başarılı çalışmalar yapıldığına dikkat çekerek, Aytaş ve Yavuz’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.