X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Oltu’da Öğrencilere Trafik Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Oltu’da Öğrencilere Trafik Semineri

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
OLTU BÖLGE TRAFİK DENETLEME İSTASYON AMİRLİĞİ TARAFINDAN 25 MART İLKOKULU VE YASİN HAŞİMOĞLU İLKOKULU İLE CUMHURİYET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNE TRAFİK EĞİTİMİ VE GÜVENLİĞİ KONUSUNDA SEMİNER DÜZENLENDİ.
Oltu’da Öğrencilere Trafik Semineri

Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği tarafından 25 Mart İlkokulu ve Yasin Haşimoğlu İlkokulu ile Cumhuriyet ortaokulu öğrencilerine Trafik Eğitimi ve Güvenliği konusunda seminer düzenlendi.
Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Konferans Salonunda İlkokul öğrencilerine slayt destekli sunum yapıldı. Yapılan sunumda; Öğrencilere okul servislerine inip binerken uymaları gereken kuralları, karşıdan karşıya geçiş kuralları, kaldırımsız yollarda gece ve gündüz yürüme, bisiklete binme, trafik işaret ve levhalarının önemi, Trafikte kazaların neden meydana geldiği ve emniyet kemerinin doğru kullanımı konusunda öğrencilere bilgi verildi.
Semineri veren Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğinde görevli trafik polisleri meydana gelen Trafik kazalarında binlerce kişinin hayatını kaybettiğini, sakat kaldığını bu nedenle Trafik kurallarına uymanın çok önemli olduğunu söyledi.
Seminer sonrası okul müdürleri can ve mal güvenliği açısından çok önemli olan bu eğitimi veren Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeline teşekkür etti. Okul öğrencileri tarafından da trafik polislerine çiçek takdim edildi.