X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Atatürk Üniversitesi En Çok Arananlarda İkinci Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Atatürk Üniversitesi En Çok Arananlarda İkinci Oldu

  • Giriş Tarihi: 13.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ EN ÇOK ARANANLARDA İKİNCİ SIRADA YER ALDI
Atatürk Üniversitesi En Çok Arananlarda İkinci Oldu

Atatürk Üniversitesi üniversite tercih döneminde, internette en çok aranan üniversiteler arasında ikinci sırada yer aldı.
Yandex, 6 Temmuz tarihinde başlayan tercih sürecinde bugüne kadar İnternet üzerinden en çok hangi üniversitelerin arandığını analiz etti.
Üniversite sınavına giren öğrenciler için tercih dönemi 6 Temmuz tarihinde başladı. Milyonlarca öğrenci, puanına ve gelecek hedeflerine en uygun üniversiteyi bulmak için detaylı araştırmalar yapıyor. Yandex, tercih sürecinin başladığı 6 Temmuz tarihinden bugüne kadar en çok aranan üniversitelerin hangileri olduğunu analiz etti.
6 - 10 Temmuz tarihinde yapılan aramaları değerlendiren Yandex’in analizine göre Türkiye çapında en çok aranan üniversite Anadolu Üniversitesi oldu. İkinci sırada ise Atatürk Üniversitesi yer aldı. Atatürk Üniversitesi`ni sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi takip etti. En çok aranan ilk 10 üniversite arasında sadece 2 özel üniversiteye karşın 8 adet devlet üniversitesinin olması dikkat çekti.