X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Erzurum’da 2 Askeri Şehit Eden 6 Terörist Ölü Ele Geçirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’da 2 Askeri Şehit Eden 6 Terörist Ölü Ele Geçirildi

  • Giriş Tarihi: 11.10.2015 23:58 Güncelleme Tarihi: 12.10.2015 09:09
ERZURUM’UN ŞENKAYA İLÇESİNDE JANDARMA UZMAN ONBAŞI DOĞAN AKGÖBEK VE JANDARMA UZMAN ONBAŞI ŞÜKRÜ ŞAHİN’İ ŞEHİT EDEN PKK’LI TERÖRİSTLERDEN 6’SI ÖLDÜRÜLDÜ, 5’İ SAĞ OLARAK YAKALANDI.
Erzurum’da 2 Askeri Şehit Eden 6 Terörist Ölü Ele Geçirildi

’un Şenkaya ilçesinde Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek ve Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin’i şehit eden PKK’lı teröristlerden 6’sı öldürüldü, 5’i sağ olarak yakalandı.
Jandarma birliklerince bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlarda Erzurum’un Şenkaya ilçesi ile Ardahan’ın Göle ilçesi sınırı arasında kalan Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında bir grup teröristle çatışma çıkmış, Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek ve Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin şehit olmuştu. Şehitler için Erzurum Hava Meydan Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Şehitlerin öz geçmişlerinin okunması ve duaların ardından şehitlerin naaşları askeri uçağa konuldu. Şehitlerden Jandarma Uzman Onbaşı Doğan Akgöbek’in cenazesi Hatay’a, Jandarma Uzman Onbaşı Şükrü Şahin de Eskişehir’e gönderildi.
2 ASKERİ ŞEHİT DÜŞÜREN 6 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 5 TERÖRİST SAĞ OLARAK YAKALANDI
Erzurum’un Şenkaya ilçesi ile Ardahan’ın Göle ilçesi sınırı arasında kalan Akşar ve Karıncadüzü mevkileri arasında sürdürülen operasyonda kıstırılan teröristlerle akşam saatlerinde sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 askeri şehit eden 6 terörist öldürüldü, 5 terörist de sağ olarak yakalandı. Yakalanan 5 teröristle birlikte uzun namlulu silahlar, el bombaları ve mühimmatlar ele geçirildi. Bölgede operasyonun devam ettiği öğrenildi.