X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Odunpazarı'nda engeliler için engelsiz park dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Odunpazarı'nda engeliler için engelsiz park dönemi

  • Giriş Tarihi: 19.2.2013 17:08

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü hazırladıkları yeni proje ile kentte ilk defa engellilerin de faydalanabileceği özel bir park kuruyor.

Merkez Odunpazarı ilçesi Büyükdere Mahallesi'nde yapım çalışmalarına başlanan "Engelsiz Park" çeşitli bitkilerle ağaçlandırılacak. İçerisinde engelliler için de özel oyun alanlarının yer alacağı park, kısa süre içerisinde hizmete açılacak. Toplam 3 bin 800 metre kare alan üzerine yapılmakta olan parkta, engelsiz fittness aletleri, oturma birimleri, engelsiz çocuk oyun alanı, görme engeliler için yürüme şeridi ve engelli rampaları bulunacak.

Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, söz konusu parkın engellilere özel olarak tasarlandığını söyledi. Başkan Sakallı, "Projenin temel amacı, engelli vatandaşlarımızın hiçbir destek almadan dahi rahatlıkla dolaşabilecekleri gezi ve dinlence alanı oluşturmaktır. Bu sayede daha sağlıklı vakit geçirme keyfini engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarına katma hedefi güdülmüştür." dedi.

"Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak çalışmalarımızın en önemli ve özel tarafını oluşturmaktadır" diyen Sakallı, Odunpazarı Belediyesi'nin engelli vatandaşların engelsiz bir yaşam sürmeleri için yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu vurguladı.