X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eskişehir’de “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” Etkinliği

  • Giriş Tarihi: 20.2.2015 18:28
ESKİŞEHİR HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ DR. KADİR DEMİREL “YÜRÜYORUZ KANSERİ YENİYORUZ” TEMALI YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ HAKKINDA BİR AÇIKLAMA YAPTI.
Eskişehir’de “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” Etkinliği

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel “Yürüyoruz Kanseri Yeniyoruz” temalı yürüyüş etkinliği hakkında bir açıklama yaptı.
Dr. Demirel, yaptığı açıklamada, sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivitenin sağlıklı bir yaşam sürdürmek için büyük önem taşıdığını belirtti. Obezitenin kalp damar hastalıkları, diyabet ve kas-iskelet bozuklukları gibi yaygın sağlık sorunlarının tüm dünyada bilindiğini kaydeden Dr. Demirel,obezite ve fiziksel aktivite eksikliği birçok kanser türüne neden olduğunu vurguladı. Dr. Demirel, “Aşırı kilo alımının önlenmesi pek çok kanser türüne yakalanma riskini azaltabilir. Bu nedenle aşırı kiloyu ve obeziteyi önlemek için sağlıklı bir yeme alışkanlığı ile fiziksel aktivite düzeni oluşturulmalıdır” diye belirtti.
“DÜZENLİ FİZİKSEL AKTİVİTELER HASTALIK RİSKİNİ AZALTIYOR”
Düzenli fiziksel aktivitelerin kanserle birlikte kalp hastalığı, şeker hastalığı, kemik erimesi (osteoporoz) ve hipertansiyon riskini azalttığını hatırlatan İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kadir Demirel, “Bu yüzden fiziksel olarak aktif bir yaşam tarzı benimseyiniz ve günde sadece 30 dakikalık fiziksel aktivitenin kanser riskini azalttığını unutmayınız. Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak; toplumumuzu düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik etmek amacıyla Yürüyüş etkinliklerimiz devam edecektir” ifadelerini kullandı.