X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Evrensel Müziğin Tınısı Odunpazarı’ndan Dünyaya Yayıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Evrensel Müziğin Tınısı Odunpazarı’ndan Dünyaya Yayıldı

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:58
TÜRKİYE’DE İLK DEFA ESKİŞEHİR ODUNPAZARI BELEDİYESİNİN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞEN “DÜNYA AĞAÇ GÜNÜ KUTLAMALARI” AHŞAP MÜZİK KONSERİ İLE DEVAM ETTİ.
Evrensel Müziğin Tınısı Odunpazarı’ndan Dünyaya Yayıldı

Türkiye’de ilk defa Odunpazarı Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Dünya Ağaç Günü Kutlamaları” Ahşap Müzik Konseri ile devam etti.
Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen konserde, dünyaca ünlü ahşap müzik sanatçıları, Eskişehirlilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu. Organik enstrümanlar eşliğinde gerçekleştiren konsere Çin, Japonya, Filipinler, Mali, Slovakya, Suriye, Rusya, Ekvator, İsviçre, Lübnan, Gabon, Brezilya, Meksika ve Güney Afrika’dan Odunpazarı’na gelen dünyaca ünlü sanatçılar katıldı. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konserde, geleneksel ahşap enstrümanları eşliğinde Eskişehirlilere adeta bir dünya turu yaptıran sanatçılar, program sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.
AVUSTRALYALI SANATÇIDAN ANLAMLI SÜRPRİZ
Konserde Avustralyalı ahşap sanatçısı David Hudson üzerinde Ay Yıldız olan çizimiyle barış ve kardeşliği simgeleyen özel bir çalışmaya imza attı. Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ve Türkiye Ormancılar Derneği Genel Başkanı Fevzi Kaleli’nin büyük bir beğeni ile takip ettiği ahşap müzik konserinde, İrlanda’ya özgü uilleann, Ekvator’a özgü pan flüt rondador, Çin müzik tarihinin en eski müzik aletlerinden pipa, “çoban borusu” olarak da bilinen İsviçre geleneksel müzik aleti alphorn, konserin dikkat çeken müzik aletlerini oluşturdu.
GELENEKSEL AHŞAP ENSTRÜMANLAR EŞLİĞİNDE DÜNYA MÜZİĞİ ZİYAFETİ
Konser sonunda dünyaca ünlü ahşap müzisyenlerine etkileyici konser için teşekkür eden Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, “Dünya müziğinin ilginç ve otantik enstrümanları ise evrensel müziğin tınısını Eskişehir’den, Odunpazarı’ndan tüm dünyaya ulaştırdık” dedi.
ÜLKEMİZİ TEMSİL ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Dünya Ağaç Günü Kutlamalarına ülke tarihinde ilk defa ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Başkan Kurt, “Dünya ağaç günü kutlamaları burada son bulmayacak. Gelecek yıllarda da bu etkinliğin gerçekleşmesi için gayret edeceğiz. Odunpazarı “Dünya Ağaç Günü Kutlamalarının bir parçası olmaya devam edecek. Odunpazarı Belediyesi Dünya Ağaç Günü kutlamalarında Türkiye’yi temsil etmeye devam edecek” dedi.