X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eskişehir’de DHKP-C Operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de DHKP-C Operasyonu

  • Giriş Tarihi: 1.4.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
ESKİŞEHİR’DE DHKP-C ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTISI OLDUĞU ÖNE SÜRÜLEN, ARALARINDA ÖĞRETİM ELEMANI VE ÖĞRETMENİN DE BULUNDUĞU İLERİ SÜRÜLEN 5 KİŞİ POLİS EKİPLERİ TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI.
Eskişehir’de DHKP-C Operasyonu

’de DHKP-C örgütü ile bağlantısı olduğu öne sürülen, aralarında öğretim elemanı ve öğretmenin de bulunduğu ileri sürülen 5 kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
İstanbul’da Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesinin ardından Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından çeşitli adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Düzenlenen operasyonda N.G., D.Ö., Ö.L.Z., A.Ş. ve ismi belirlenemeyen bir kişi gözaltına alındı.
Şüpheliler arasında bir üniversitede görevli öğretim elemanı ve iki öğretmenin de bulunduğu öğrenildi. Gültepe mahallesinde ekipler tarafından kaldığı ev aranan Ö.L.Z. ve ismi öğrenemeyen bir kişi, dışarı çıkarıldıkları esnada slogan atarak, gözaltına alınmalarına tepki gösterdi.
Gözaltına alınan şüpheliler, alınan sağlık raporlarının ardından ifadeleri alınmak üzere Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.