X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Otistik Çocuklar İçin Kermes
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Otistik Çocuklar İçin Kermes

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
ESKİŞEHİR OTİSTİK ÇOCUKLAR FARKINDALIK DENEĞİ (OFDER) ÜYELERİ, OTİZM HASTASI ÇOCUKLARA KATKIDA BULUNMAK İÇİN KERMES ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ.
Otistik Çocuklar İçin Kermes

Otistik Çocuklar Farkındalık Deneği (OFDER) üyeleri, otizm hastası çocuklara katkıda bulunmak için kermes etkinliği düzenledi.
Otizm hastası çocuklara katkıda bulunmak için, Taşbaşı Çarşısı önünde kurulan kermes stantlarında, çeşitli yiyecek ve el işi ürünler satışa çıkarıldı. Vatandaşların ilgi ile karşıladığı kermes etkinliğine, otizmli çocukların anneleri başta olmak üzere vatandaş ve esnaflar da katkıda bulundu.
OFDER Başkanı Telat Türedi, kermesin otistik çocukların yararına olduğunu belirtti. Kermesin 3 gün süreceğini ifade eden Türedi, “Kermesimiz perşembe, cuma ve cumartesi günleri devam edecek. Otistik çocuk annelerinin getirdiği yiyecek olsun, el işleri olsun hepsi el emeği. Bunların haricinde bize destek olmak isteyen kişiler, kendi yaptıklarını buraya getiriyorlar. Bazı dükkan ve işyeri sahiplerinin ise getirdiği malzemeler burada satışa sunuluyor. Bizler kermesin derneğe biraz katkısı olur diye düşündük. Daha önemlisi Eskişehir’de farkındalığı arttırmak ve otizmi tanıtmak için, buraya gelenlere bu hastalığı anlatıyoruz. Dışarıda toplum içerisinde bu çocukları gördükleri zaman yadırgamasınlar, otizmin ne olduğunu bilsinler diye onlara bilgi veriyoruz” dedi.