X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sarıcakayalı Öğrenciler İlk Kez Üniversite Kütüphanesini Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sarıcakayalı Öğrenciler İlk Kez Üniversite Kütüphanesini Ziyaret Etti

  • Giriş Tarihi: 6.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
SARICAKAYA KAYMAKAMLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN "SARICAKAYA KİTAP OKUYOR" PROJESİ KAPSAMINDA, 100 ÖĞRENCİ "KÜTÜPHANELER HAFTASI" DOLAYISIYLA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ ZİYARET ETTİ.
Sarıcakayalı Öğrenciler İlk Kez Üniversite Kütüphanesini Ziyaret Etti

Sarıcakaya Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "Sarıcakaya Kitap Okuyor" projesi kapsamında, 100 öğrenci "Kütüphaneler Haftası" dolayısıyla Anadolu Üniversitesi Kütüphanesi ziyaret etti.
İlk defa büyük ve geniş kapsamlı alana kurulan üniversite kütüphanesi hakkında öğrencilere çeşitli bilgiler verildi.
Kaymakam Turan Soğukoluk, Sarıcakaya’da eksikliği hissedilen kütüphaneyi, proje kapsamında yakın zamanda ilçeye kazandırmayı amaçladıkları belirtti. Soğukoluk, “Kitaplara ve kütüphaneye ilgi duyan bir toplulukla projeyi gerçekleştiriyoruz. Amacımız kitapsever sayısını artırmak olduğu kadar, kitap dostluğunu gezilerle ve değişik aktivitelerle pekiştirmektir” ifadelerini kullandı.
Kütüphane gezisi ile birlikte kültür gezisi de yapılarak, Balmumu Müzesi, Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Sualtı Dünyası, Uzay ve Bilim Deney Merkezi öğrencilere tanıtıldı. Kentpark’da yöresel lezzet olan Çibörek ikramından sonra öğrenciler öğretmenlerle birlikte Eskişehir turu yaptı.