X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eskişehir’de Yunus Emre’yi Anma Konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Yunus Emre’yi Anma Konseri

  • Giriş Tarihi: 5.5.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 14:49
YUNUS EMRE KÜLTÜR VE SANAT HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ESKİŞEHİR VALİLİĞİ VE ANADOLU ÜNİVERSİTESİNİN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ YUNUS EMRE ŞİİRLERİNDEN OLUŞAN BİRÇOK ESERİN YER ALDIĞI YUNUS EMRE'Yİ ANMA KONSERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Eskişehir’de Yunus Emre’yi Anma Konseri

Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri kapsamında Valiliği ve Anadolu Üniversitesi tarafından Yunus Emre’yi Anma Konseri gerçekleştirildi.
Atatürk Kültür ve Sanat Merkezinde Şef Öğretim Görevlisi Erdal Uludağ yönetimindeki konseri Vali Vekili Ömer Faruk Günay ve eşi Mürvet İnsel Günay, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Aybar, Anadolu Üniversitesi Halkbilim Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Deniz Taşçı ve çok sayıda müziksever dinledi.
“Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım. Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz” dizeleriyle başlayan konserde Anadolu’nun Sesleri Türk Halk Müziği Personel Korosu tarafından "Ben Ağlarım Yane Yane", “Benim Adım Dertli Dolap”, "Başımda Bir Sevda Döner", "Aşkın Gönlüm Yağmaladı" ve "Haktan İnen Şerbeti" gibi 14 eser seslendirildi.
Programda Yunus Emre’nin şiirleri okundu ve hayatı slayt eşliğinde anlatıldı. Müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan konserin sonunda Şef Uludağ’a çiçek takdim edildi.