Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilimle Şenlendi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 01:08
Eskişehir Bilimle Şenlendi
Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi Sabancı Uzay Evi’nin düzenlemiş olduğu, Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 2. Bilim Şenliği Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda bilim severler ile buluştu.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nin ev sahipliğini yaptığı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK tarafından desteklenen 2. Eskişehir Bilim Şenliği “Bir Dolu Atölye”, ziyaretçilerinin keyifli bir hafta sonu geçirmelerini sağladı. Şenlikte birbirinden renkli, eğitici tanıtım ve aktiviteler, eğlenceli bilim gösterileri, robot projeleri, birbirinden farklı atölye çalışmaları, spor aktiviteleri, yarışmalar, oyunlar, konserler ve teleskop gözlemi düzenlendi. Çeşitli kurum ve kuruluşların desteği, şenliğin daha keyifli yaşanmasını sağladı. Akut gerçekleştirdiği deprem similatöründe uygulamalı eğitim ile katılımcıların deprem konusunda bilinçlenmesini sağlarken, Türk Hava Kurumu radyo kontrollü model uçak gösterisiyle ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.
Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Arkeoloji, Astronomi, Uzay ve Roket, Ebru, Seramik, Sanat, Deprem, Akıl Oyunları gibi 20 farklı bilim ve sanat temalı atölye çadırının bulunduğu şenlikte yaklaşık 15 bin ziyaretçi atölyelerden faydalandı.
Şenlik katılımın yoğun olması, şenliğe destek veren kurumları da mutlu etti. Şenliğe katılan bilim severler hem birçok şey öğrendiklerini hem de eğlence dolu bir gün geçirdiklerini söylediler. 2. Eskişehir Bilim Şenliğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen açılan stantları gezerek çocuk mucitlerin yapmış olduğu ürünleri inceledi. Büyükerşen ayrıca velilerden çocuklarını Bilim Deney Merkezine göndermelerini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehir Bilimle Şenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz