X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Satranç Kursu Sertifikalarını Başkan Kurt Verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Satranç Kursu Sertifikalarını Başkan Kurt Verdi

  • Giriş Tarihi: 12.6.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 13.6.2015 00:36
ODUNPAZARI BELEDİYESİ TARAFINDAN 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM SEZONUNDA AÇILAN SATRANÇ KURSU'NDA EĞİTİM ALAN 50 KURSİYER, SERTİFİKALARINI ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI AV. KAZIM KURT’TAN ALDI.
Satranç Kursu Sertifikalarını Başkan Kurt Verdi

Odunpazarı Belediyesi tarafından 2014-2015 eğitim-öğretim sezonunda açılan Satranç Kursu’nda eğitim alan 50 kursiyer, sertifikalarını Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’tan aldı.
Odunpazarı Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OMEK) bünyesinde verilen ve 5 ay süren eğitimin sonunda yaşları 7- 2 arasında değişen satranç öğrencileri aralarında turnuva düzenledi. Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları Başkan Kurt tarafından imzalanarak verildi. Başkan Kurt, minik öğrencilerle satranç oynamayı da ihmal etmedi. Birinci görevinin, Odunpazarı’ndaki kadınların ve çocukların mutlu olmasını sağlamak olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Tüm çalışmalarımızı kadınları ve çocukları mutlu etme doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Bu gün bitirmiş olduğunuz kurs ve sonunda yaptığınız turnuvanın inşallah size yararı olmuştur. Bunun devamlılığını, sürekliliğini sağlamalısınız. Yoksa oynarsınız, unutursunuz. İnsanın düşünmeye ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaca, bizim satranç kanalıyla küçük bir katkımız olsun istiyoruz. Çocuklarımız iyi yetişsin, aklı olsun, yarın derslerinde biraz daha başarılı olsun, boş zamanlarını düzgün değerlendirsin istiyoruz” dedi.
Çocukların yaz tatilini mutlaka kaliteli olarak değerlendirmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Kurt, “Yaz tatili döneminde eğitimlerin devamını sağlamak lazım. Hatta yaz tatilinde çocukların fiziki anlamda biraz gelişmesini sağlamak için sporlara da teşvik etmek lazım. Orda da açacağımız yaz okulundaki kurslara çocuklarınızı bekleriz. Çünkü çocuklarımız doğru zamanlamayı, zamanı doğru değerlendirmeyi öğrenmeleri lazım. Bu Belediye sizindir. Bu belediye sizin iyiliğiniz için her şeyi yapmak zorundadır. Biz olayları böyle değerlendiriyoruz. Sizlerden katılım bekliyoruz” ifadelerini kullandı.
OMEK binasında düzenlenen sertifika törenine, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Satranç İl Temsilcisi Tayfun Taşçı, Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü İbrahim Şavlukbaş ve veliler katıldı.