X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Eskişehir Kent Konseyi Ödüllendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kent Konseyi Ödüllendirdi

  • Giriş Tarihi: 17.6.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 15:50
ESKİŞEHİR KENT KONSEYİ, "ARABA YOK ÇALIŞMA GRUBU" TARAFINDAN DÜZENLENEN “ŞEHİRDE BİSİKLETLİ OLMAK-DOĞADA BİSİKLETLİ OLMAK” KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASINDA DERECE ALANLAR, DÜZENLENEN GÖRKEMLİ BİR TÖRENLE ÖDÜLLERİNİ ALDI. BİRÇOK BİSİKLET SEVER VE FOTOĞRAF
Eskişehir Kent Konseyi Ödüllendirdi

Kent Konseyi, "Araba Yok Çalışma Grubu" tarafından düzenlenen “Şehirde Bisikletli Olmak-Doğada Bisikletli Olmak” konulu fotoğraf yarışmasında derece alanlar, düzenlenen görkemli bir törenle ödüllerini aldı.
Birçok bisiklet sever ve fotoğraf sanatçısının katıldığı törene halkın da ilgisi yoğun oldu. Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Oğuzhan Özen ve İsmail Hakkı Yıldız, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve çok sayıda davetli katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan, Araba Yok Çalışma Grubu Başkanı Erdem Korkmaz, yarışmaya katılan herkese teşekkür etti. Korkmaz, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve bisikleti Eskişehir’deki insanların birer yaşam rutini haline getirmek için çalışmalarının süreceğini söyledi.
"ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK"
Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise konuşmasında, şehrin bisiklet kültürünün geçmişten bugüne var olduğuna dikkat çekti. Akçasoy, “Biliyoruz ki ülkemizde yaşanan yoğun kentleşme ve içinde bulunduğumuz şartlar bizleri bisiklet kullanmaktan, hareket etmekten çok uzaklaştırdı. Ancak yine biliyoruz ki fiziksel aktiviteye dayalı aktif yaşam tarzı, her yaştan insanın hem fiziksel hem de ruhsal sağlığının korunması ve geliştirilmesinde büyük önem taşıyor. Bu yüzden çalışmalarımız durmaksızın sürecektir. Tüm katılımcılarımıza, bisiklet ve fotoğraf severlere çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Başkan Akçasoy, Şehirde Bisikletli Olmak kategorisi birincisi Merve Pıtrak’a, Vali Yardımcısı Ömer Günay ise Doğada Bisikletli Olmak kategorisi birincisi Alper Yurdasiper’e ödülünü takdim etti.