5 günlük hava durumu
24 Nisan 2014 Perşembe
Adı uyuşturucuya karışan ünlüler
Gündem 02 Mart 2010 - Salı
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  Uyuşturucudan yakalanan ünlüler kervanına son olarak ünlü sanatçı Tarkan eklendi. Türkiye'den pek çok ünlünün başı daha önce uyuşturucuyla derde girmişti. Gazeteci yazar Emrullah Erdinç ve Önder Şuşoğlu'nun "Etiler Koğuşu" adlı kitabında hapis yatan ünlüler anlatılıyor.

  İşte hapis yatan ünlüler...

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler YILDIZ TİLBE: 1996 yılında esrar kullandığı için gözaltına alındı. Tilbe, Balıklı Rum Hastanesi"nde esrardan kurtulmak için tedavi gördüğünü açıklamıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler DANSÖZ ZÜMRE: Gerçek adı Ayşe Sarıkavak olan dansöz Zümre, kokain kullanmaktan yakalanmıştı. Daha sonra televizyon programına çıkan Zümre, "Arkadaşlarımın kurbanı oldum" demişti.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler YASEMİN KOZANOĞLU: Sosyetik güzel Yasemin Kozanoğlu, dansöz Zümre'nin polise verdiği ifadenin ardından gözaltına alınmıştı. Kozanoğlu, uzman narkotik şube dedektiflerinin ısrarına karşın uzun süre konuşmamıştı.Ancak deneyimli dedektiflerin Kozanoğlu'nu uzun süredir izlediklerini ve dellileri olduğunu söylemeleri karşısında Kozanoğlu, itirafta bulundu odasında gizlediği esrarın yerini polislere göstererek çarpıcı ifadelerde bulunmuştu.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler ÖZLEM SELANİK: Oryantal Zümre'nin ifadeleri üzerine gözaltına alınan bir diğer kişi de 1991 Türkiye Sinema Güzeli Özlem Selanik olmuştu.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler İLKNUR SOYDAŞ: İlknur Soydaş, Serdar Ortaç'ın Karabiber adlı klibiyle meşhur olmuştu. Hollanda doğumlu İlknur Soydaş, Dansöz Zümre'nin ifadeleri doğrultusunda, kokain kullanmak suçundan gözaltına alınan isimler arasındaydı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler LEYLA ADALI:1996 ve 1998 yıllarında uyuşturucu kullanmak suçundan yaşalanan Leyla Adalı, polis tarafından en açok gözaltına alınan ünlüler arasında belki de ilk sırada yer alıyordu. Meslektaşı Zümre'nin ifadesi Adalı'yı tekrar Narkotik Şube'nin demir parmaklıkları arasına itmişti. Adalı polis soruşturmasına alışık olduğundan, polislere hiç zorluk çıkarmamıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler ATİK BERBEROĞLU: Kamuoyunda sosyete kuyumcusu olarak tanınan Atik Berberoğlu, uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle defalarca gözaltına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler GÖZDE TAN: Çok satan bir gazetenin magazin ilavesindeki bir köşe yazısında "Ünlü manken Gözde Tan uyuşturucu batağında" başlığı atılmış ve detayında, hap ve keyif veren maddeler kullandığı için Gözde tan'ın evinden dışarıya çıkamadığı belirtilmekteydi. İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü, medyada yayınlanan bir yazıyı ihbar kabul etti ve ünlü manken Gözde Tan'ı gözaltına almıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler EBRU ŞALLI: Ünlü manken Ebru Şallı, Gözde Tan'ın ifadelerinde kokain alemi yapılan grubun üyesi olduğu iddiasıyla yakalanmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler METE KÜÇÜKBERBER: Ünlü Jaguarcı Mete Küçükberber, Tarabya'da bir evde, Yalçın Dümer ve manken Hülya Alaş ile birlikte kokain alemi yaparken suçüstü yakalanarak gözlem altına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler YALÇIN DÜMER: Sinemacı Yalçın Dümer de uyuşturucu kullandığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler FATİH ÜREK: Polis, gözaltına alınan uyuşturucu satıcılarının müşteri defterini ele geçirmişti. İncelemeye alınan ajandada Fatih Ürek'in ismi de bulunmaktaydı. Narkotik şube dedektifleri hemen harekete geçerek sosyete barlarının gözde sanatçısı Fatih Ürek'i gözaltına almıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler AZER BÜLBÜL: Azer Bülbül de uyuşturucu satıcılarının verdiği ifadeler doğrultusunda yakalanarak gözlem altına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler MUSTAFA KOCADAĞ: Mehmet Demir adlı uyuşturucu satıcısının ajandasından harekete geçen polis, Fatik Ürek'ten sonra Azer Bülbül ve menajeri Mustafa Kocadağ'ı gözaltına almıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler HASAN BORA: Ünlülerin organizatörü olarak bilinen Hasan Bora da uyuşturucu satıcısının polise verdiği ifadeler doğrultusunda gözlem altına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler KÜÇÜK CEYLAN: Küçük Ceylan, sanatçı menajeri Mustafa Kocadağ'ın Narkotik Şube Müdürlüğü'nde verdiği ifade doğrultusunda yakalanarak gözaltına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler FARUK PEKER: Sinema oyuncusu Faruk Peker de bir uyuşturucu satıcısının kurbanı olmuştu. Narkotik polisi Mehmet Ekmekçi adlı uyuşturucu satıcısını yakalamıştı. Polis klasik bir uygulamayla, Ekmekçi'nin cep telefonunu açık tutarak, kimlerin arayacağını beklemeye başlamıştı. Arayan ilk kişi sinema sanatçısı Faruk Peker olmuştu.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler OZAN ORHON: Narkotik polisi sosyete yönelik operasyonlarına hız verince, ünlüleri ihbar edenler de çoğalmaya başlamıştı. Yapılan ihbarlardan birisinde ise şarkıcı Ozan Orhon'un işyeri adresi verilmişti. Mağazada 25 gram esrar maddesi bulunmuşu. Orhon, müşterisi tarafından bırakılmış olabileceğini söylese de gözaltına alınmaktan kurtulamamıştı. Şişli Adliyesi'ne sevk edilen Orhon, üç saat savcıya verdiği ifadenin ardından serbest bırakılmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler MERAL MANSUROĞLU: Ses sanatçısı Meral Mansuroğlu ulusalrarası uyuşturucu şebekesi üyesi Mustafa Akman'ın Cenevre polisine verdiği ifadeler doğrultusunda yakalanarak gözlem altına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler KARAHAN ÇANTAY: Uyuşturucu taciri Özcan Korkmaz'ın ağına bilerek veya bilmeyerek, Türkiye Erkek Güzeli Karahan Çantay düşmüştü. Çantay, Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği bir operasyonda 6 kilo 500 gram eroni ile birlikte yakalanmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler KENAN KALAV: Sinema oyuncusu Kenan Kalav, İspanya'da uyuşturucu kuryeliği yaptığı ve uyuşturucu kullandığı için yakalanarak hapse atılmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler ALEV SAYIN: Uyuşturucu batağına düşmüş ünlülerimizden birisi de sinema oyuncusu Alev Sayın'dır. Bir zamanlar o da Kenan Kalav gbi Yeşilçam'ın en çok aranan oyuncuları arasındaydı. Alev sayı da uyuşturucu işine bulaşınca, cezaeviyle tanışan ünlüler arasında yerini alması kaçınılmaz olmuştu.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler EBRU ŞİMŞEK: Extacy uyuşturucu haplarla ilgili olarak ilk gözlem altına alınan ünlü manken Ebru Şimşek olmuştu.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler SİNEM ÜRETMEN: Bir zamanlar kliplerin ve podyumların gözde yıldızı olan Sinem Üretmen de bir uyuşturucu satıcısının ifadesiyle gözaltına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler SEVDA DEMİREL: Sevda Demirel de extacy hap satıcısının ifadesiyle gözaltına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler ÖZLEM TEKİN: Rock'ın asi kızı Özlem Tekin de Ayhan Sönmez adlı uyuşturucu satıcısının ifadesi doğrultusunda gözlem altına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler SİBEL GÖKÇE: Ünlü dansöz Sibel Gökçe de uyuşturucu satıcısı Ayhan Sönmez adlı uyuşturucu satıcısının ifadesi doğrultusunda gözlem altına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler BAŞAK KOÇOĞLU: Manken Başak Koçoğlu, birlikte yaşadığı sevgilisi osman Fuat Bilger'in evinde binlerce Extacy hap, esrar ve uyarıcı maddelerle birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler FUNDA ÖNCÜ: Bir dönemin mankeni olan Funda Öncü de sevgilisi Derya Danacı ile birlikte Beyoğlu'ndaki bir barda narkotik polis tarafından yakalanarak gözlem altına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler KAYA ÇİLİNGİROĞLU: Narkotik Şube'nin arşivine girildiğinde, bir tanıdık isme daha rastlanıyordu. Kaya Çilingiroğlu, geçmişinde uyuşturucu kullanmak iddiasıyla baskın yemiş, gözaltına alınmış ve emniyette sorgulanmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler İBRAHİM TATLISES: Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses de uyuşturucu kullandığı yolundaki iddialar üzerine İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü polisleri 9 Nisan 1990 tarihinde harekete geçerek ünlü türkücüyü yakın takibe aldılar. Tatlıses günlerce polis tarafından izlendi. Tatlıses kokain kullanmak ve konserlerinden önce kokain partileri düzenlemek suçundan yakalandı. Tatlıses'in polis sorgusundaki ifadelere yer verilen Etiler Koğuşu kitabında, "Tatlıses sıkça kendisinin halka mal olmuş bir sanatçı olduğunu söylüyor ve hatta bir defasında bu nedenle ahengi bozmamak için ABD'de kokain içtiğini söylemekteydi" deniliyor.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler NURİ ALÇO: Birçok sinema filminde rol alan Nuri Alço da yakaladığı şöhretin henüz ilk yıllarında uyuşturucuyla tanışacaktı. Bağımlısı olduğu uyuşturucuyu bir müddet sonra satacak kadar kötü pozisyona gelecekti. Hatta yaşamının bir kısmını cezaevinde geçirdi.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler NİRAN ÜNSAL: Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şarkıcı niran Ünsal, yakalandıktan sonra eski eşi Peker Açıkalın'ın da uyuşturucu kullandığıın iddia etmişti.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler CANER KURTARAN: Yaprak Dökümü'nde Şevket rolünü oynayan Caner Kurtaran, geçen yıl kokain yüzünden rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmıştı. İki yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Kurtaran'ın davası sürerken, geçtiğimiz günlerde kokainden ikinci kez hastanelik olduğu ortaya çıktı... Kurtaran bu olaylar yüzünden diziden ayrılmak zorunda kaldı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler SEDA AKMAN: "Emret Komutanım" dizisinin başrol oyuncusu eski manken Seda Akman'a ait villaya jandarma baskın düzenledi.Akman'ın kız kardeşi Eda Akman ile oyuncu Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi kokain kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler DURUL BAZAN: "Emret Komutanım" dizisinin başrol oyuncusu eski manken Seda Akman'a ait villaya jandarma baskın düzenledi. Akman'ın kız kardeşi Eda Akman ile oyuncu Durul Bazan'ın da aralarında bulunduğu 15 kişi kokain kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler GÜVEN KIRAÇ: Güven Kıraç'a 2007 yılında teknik takibe alınan bir uyuşturucu satıcısı ile telefon görüşmesi nedeniyle hakkında dava açılmıştı. Kıraç, 'denetimli serbestlik' şartıyla kurtulmuştu.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler OKAN KARACAN:Adı uyuşturucuyla anılan ünlüler kervanına Okan Karacan da katıldı. Polis Karacan'ı uyuşturucu madde kullanımına teşvik etmekten ve müşteri bulmaktan gözaltına alınmıştı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler DENİZ SEKİ: 2009 yılında düzenlenen uyuşturucu operasyonuna uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak nedeniyle tutuklandı. 218 gününü Bakırköy Kadın Cezaevi'nde geçirdikten sonra tahliye edilen Seki'nin davası hala devam ediyor.Bu arada Hüsnü Şenlendirici'nin de uyuşturucu kullandığı iddia ediliyor.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler TARKAN: Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince geçtiğimiz hafta perşembe akşamı gözaltına alınan Tarkan, sorgusunun ardından adliyeye sevkedildi.Savcının tutuklama talep etmemesi nedeniyle ünlü sanatçı serbest bırakıldı.
 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  Boksa yeni bir stil getiren ağır sıklet şampiyonu Tyson, son filmi ile ilgili yaptığı açıklamayla hayranlarını üzdü. 2009 ABD yapımı "Felekten bir gece" isimli filmde kendini canlandıran Mike Tyson, komedi filmindeki bu rolü uyuşturucu bağımlılığı yüzünden kabul ettiğini açıkladı.

  "Bu rolü uyuşturucu alacak para bulabilmek için kabul ettim. Sizlerin karşısına bu şekilde çıktığım için çok üzgünüm. Filmin bu kadar başarılı olacağını hiç düşünmemiştim, tek düşüncem, uyuşturucu alabilmekti."

  "Demir Yumruk" lakaplı ünlü boksör, daha önce tecavüz suçuyla hapis yatmış ve dövüş sırasında rakibinin kulağını ısırıp koparması ile tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  JAMES BROWN: Soul müziğin babası James Brown, yasalara defalarca karşı gelen isimlerden biriydi. En uzun hapis cezasını ise uyuşturucu yüklü bir araçla aşırı hız yaptığı için 1988 yılında aldı. 3 yıllık hapis cezasının ardından Brown, 1991 yılında serbest bırakıldı. Ancak şarkıcı hapisten çıktıktan sonra da suç işlemeye devam etti. 2004 yılında aile içi şiddetten dolayı tutuklandı.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  NICOLE RICHIE: Uyuşturucu aldıktan sonra araç kullanmaktan suçlu bulunan Amerikalı oyuncu Nicole Richie, 4 günlük cezasını çekmek üzere hapse girdi, ancak şerifin kararıyla bir saat sonra tahliye edildi. Bu rekor tahliye süresine oyuncunun 5 aylık hamile olması etki etti.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  KIEFER SUTHERLAND: 24 dizisinin yıldızı Kiefer Sutherland, 2007'de alkollü araç kullanma suçundan 48 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sutherland'in 2004 yılından beri aynı sebepten dolayı göz hapsinde bulunması da bu ceza kararını hızlandıran bir etkendi.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  MARION JONES: Atletizm sporuyla ismini duyuran ABD'li sporcunun ismi 2006 yılında doping skandalına karıştı. Önce yalan beyanda bulunan Jones, daha sonra suçunu itiraf etti. 1999 yılından itibaren iki yıl süreyle doping kullandığını belirten sporcu, 6 ay hapis, iki yıl spordan men cezası aldı ve 2000 Sydney Olimpiyatları'nda kazandığı beş madalyanın hepsini iade etti.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  TIM ALLEN: Home Improvement dizisinin yıldızı Allen, 1978 yılında Kalamazoo-Battle Creek Uluslararası Havaalanında  kokain bulundurduğu için tutuklandı. Sandstone, Minnesota'da 28 ay hapiste kaldıktan sonra 1981'de serbest kaldı. Üçüncü kez tutuklanması ise 1997 yılında alkollü otomobil kullanması nedeniyle oldu.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  O.J. SIMPSON: Eski eşi Nicole Brown Simpson ve Ron Goldman'ın öldürülmesiyle ilgili olarak suçu hiçbir zaman kanıtlanmamış olsa da O.J. Simpson, tutuklu hücresiyle tanıştı. 1995 yılında davadan beraat ettikten sonra sivil jüri Simpson'ı söz konusu ölümlerden sorumlu tutarak 33.5 milyon dolar para cezası ödemesine hüküm verdi. 2007'de Las Vegas'ta ünlülere ait hatıra eşyalara sahip bir satıcının otel odasına silahlı baskın düzenleme suçuyla tutuklandı. Ancak Simpson, söz konusu satıcının kendi özel eşyalarını çaldığını, otel odasına da bu nedenle girdiğini söyledi. Sonuç olarak futbol yıldızı Simpson, 2008 yılında gasp ve ve adam kaçırma suçlarından 33 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Simpson, ancak 9 yıl hapis yattıktan sonra şartlı tahliye hakkına sahip olacak.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  LIL’ WAYNE: ABD'li rap sanatçısı Lil' Wayne'in de suç dosyası oldukça kabarık. Son olarak 2010'un Mart ayında uyuşturucu ve ruhsatsız silah bulundurma suçlarından tutuklanarak 1 yıllık hapis cezasına çarptırıldı. Wayne şu anda Rikers Island ıslahevinde cezasının dolmasını bekliyor.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  LIL' KIM: Rap sanatçısı Lil' Kim, yalancı şahitlik ve komplo düzenleme suçlarından 2005 yılında hüküm giydi. İşlediği suçlar nedeniyle 20 yıla kadar hapis yatması beklenen şarkıcı için hakim 1 yıl 1 günlük ceza verdi.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  PHIL SPECTOR: Müzik yapımcısı Phil Spector, aktris Lana Clarkson'ın 2003'teki ölümünden sorumlu tutularak 2009 yılında ikinci dereceden cinayetle yargılandı. Grammy ödüllü yapımcı bu suçtan dolayı 19 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  MARTHA STEWART: ABD'nin marka ve medya devi Martha Stewart, 2004 yılında -63 yaşındayken- hisse satışları konsunda yalan beyanda bulunmak nedeniyle suçlu bulundu. Ekim 2004'te hapse giren Stewart, 2005 yılının Mart ayında serbest bırakıldı. Stewart ayrıca 30000 dolar para cezasına da çarptırıldı.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  PLAXICO BURRESS: Amerikan futbolu yıldız sporcusu Burress, 2008 yılında New York'taki bir gece kulübünde kendisini ruhsatsız bir silahla yanlışlıkla baldırından vurduğu için tutuklandı. New York'ta ruhsatsız silah konusunda uygulanan ağır yasalar nedeniyle Burress iki yıl ağır hapis cezasına çarptırılmaktan kurtulamadı.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  PARIS HILTON: Hilton oteller zincirinin mirasçısı Paris Hilton, 2006 yılında alkollü araç kullanma suçundan göz altına alındı. 36 aylık göz hapsi ve 1500 dolarlık para cezasına çarptırılan Hilton'un ehliyetine de el koyuldu. Ancak genç kadın birkaç gün sonra araba kullanırken yakalandı. Hakim, Hilton'un 45 gün hapsine hüküm verdi. Ceza daha sonra iyi hal nedeniyle 23 güne indirildi.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  ABD'li oyuncu Lindsay Lohan için verilen 90 günlük hapis cezası kararı, akıllara suç dosyası kabarık diğer ünlüleri  getirdi. İşte Dailybeast sitesinin derlediği liste:

  LINDSAY LOHAN: Lohan, göz hapsi şartlarına riayet etmediği gerekçesiyle 90 gün hapis cezası aldı. 2007'de alkollü araç kullandığı için açılan dava sonucu şartlı tahliye edilen ABD'li oyuncunun alkol tedavisi programına eksiksiz katılması gerekiyordu. Ancak Lohan eğitimi 7 kez aksattı; bu da hapis cezasına çarptırılmasına neden oldu.

 • Adı uyuşturucuya karışan ünlüler

  ROBERT DOWNEY JR.: Sherlock Holmes'un başarılı aktörü Robert Downey Jr.'ın 1996 ile 2003 yılları arasındaki sabıka listesi oldukça kalabalık. Madde bağımlılığı suçuyla birkaç defa tutuklanan Downey Jr., rehabilitasyon süreçlerini de başarıyla tamamlayamadı. 1999 yılında çarptırıldığı hapis cezası 2003 yılında sona erdi.