Editörün seçtiği köşe yazılarından...

  Giriş Tarihi: 27.07.2016 12:44
  • Editörün seçtiği köşe yazılarından...

   Yaşadığımız trajik olayların ertesinde, hiçbir şeyin eskisi gibi olması mümkün değil artık... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1920'den beri var olan Başyaverlik sisteminin kaldırılmasına ilişkin kararı bu duruma bir örnek değil mi? Daha çarpıcı bir gelişme ise Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin güvenliği için füzeli üst düzey güvenlik önleminin gelmesi kararıdır.
   15 Temmuz gecesi, MİT ekibi omuzdan atılan uçaksavar füzesiyle darbeci asilerinbombardımanına karşılık vermişti. O füzeler Cumhurbaşkanlığı'na da alınarak koruma dairesinin envanterine girdi. Bundan sonrasında oluşacak tehditlere anında Beştepe'den füzeyle yanıt verilecek. Düşünebiliyor musunuz?
   Alınan kararlar Cumhurbaşkanlığı'nı bir düşman saldırısına karşı korumayı amaçlamıyor. Varlık sebebi sade Cumhurbaşkanlığı'nı değil, tüm vatanı düşman saldırına karşı korumak olan "Ordu"ya hainlerin sızması ihtimaline karşı devlet kendini savunmak için önlemler alıyor.
   FETÖ'nün mü, CIA'nın mı yoksa başka bir örgütün mü iğvasına kapılarak devlet ve güvenlik anlayışımızı yerle bir eden hainler, kına yakabilirler. Şiirlere, marşlara konu olan kutsalları, haince eylemleri ile sıfırladılar.
   "Vatan" artık sade düşmanlara karşı savunulmayacak. Güvenliğimizi tehdit edenler sade canlı bombalar değil. FETÖ'ye bağlılık yemini etmiş F-16 pilotları da, en az canlı bombalar kadar ölümcüller. Allah yardımcımız olsun... İşimiz hiç kolay değil.

   Mehmet Barlas/Sabah