Editörün seçtiği köşe yazılarından...

  Giriş Tarihi: 26.11.2016 12:13 Güncelleme Tarihi: 26.11.2016 12:40
  • Editörün seçtiği köşe yazılarından...

   YENİ DEVİREMEDİNİZ! BOŞUNA ÇABALIYORSUNUZ, TARİH BU ÜLKE İÇİN AKMAYA DEVAM EDİYOR

   Gayrı milli muhalefetin bütün unsurlarının ağzında aynı terane var.
   Sanki Türkiye bir gezegen adı, R. Tayyip Erdoğan da gezegenin efendisi!
   Sanki dünyada bir kriz yaşanmıyor, küresel ekonomide bir dalgalanma yok!
   Sanki Türkiye, 5 yıldır fanatizmin zirveye çıktığı, terör örgütlerinin cirit attığı, devletlerin çöktüğü, mezhep çatışmalarının nüksettiği bir coğrafyada ayakta kalma ve büyüme mücadelesi vermiyor!

   Sanki Türkiye, bundan daha 4 ay önce orduya sızmış katiller sürüsünün terör saldırısına, işgal girişimine maruz kalmadı!

   Sanki Türkiye birbiriyle mücadele halindeki terör örgütlerinin aralarındaki nizaları unutup ittifak halinde saldırdıkları bir ülke değil!
   Sanki bütün dünyayı neo-liberal küreselleşme rüyasından Türkiye uyandırdı!
   Sanki Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri sadece Türkiye'nin yönettiği, Erdoğan'ın bir parmak işaretiyle şekillenen bir ilişki!
   Türkiye'yi hedefe oturtanlar elbette neyin ne olduğunu biliyorlar. Amaçladıkları şey, Türkiye'nin en önemli gücü konumundaki devlet -millet birliğini yerle yeksan etmek.
   Bu amaç uğruna iki şey yapıyorlar. Bir, millete umutsuzluk aşılamaya, halkın arasına nifak tohumları serpmeye çalışıyorlar. İki, Türkiye'yi kendi doğal mecrasında yürütmek için mücadele veren siyasi iradeyi alaşağı etmek için çabalıyorlar. Bunu defalarca söyledim, yine söylüyorum.
   Boşuna çabalıyorlar. Tarih bu ülke için akmaya devam ediyor.

   Fahrettin Altun/Sabah