Günün öne çıkan yazarları

  Giriş Tarihi: 13.07.2016 12:09 Güncelleme Tarihi: 13.07.2016 12:13
  • Günün öne çıkan yazarları

   Yıllardır hep AKP'nin niçin kazandığını anlatırım, şimdi profesör söyleyince kıymete bindi. Lafı hiç döndürüp dolaştırmadan, küt diye tekrar söyleyelim:
   Kemalizm'e tepkidir! Kemalizm dedik, Atatürk demedik. Halkımız Atatürk'ü sever ve sayar. Kemalizm, İnönü ve arkadaşlarının uydurdukları faşizan ideolojidir. Halk işte buna karşıdır.
   Bu nedenle de, bulduğu ilk fırsatta, yani ilk serbest seçimde CHP'yi alaşağı etmiş ve altmış altı yıldır da bir daha iktidara getirmemiştir, getireceği de yoktur. Bu sosyolojik tahlildir, siz isterseniz "ama Kılıçdaroğlu şöyle, Bahçeli böyle" diye avunmaya ve istediğiniz dereden su getirmeye devam edebilirsiniz. Solun yerlerde sürünmesinin nedeni de Kemalist olması, bir de bölücülüğe sıcak bakmasıdır.
   Mete Tunçay hocamız, bırakın "İslamcı" olmayı, Müslüman bile olmadığını, ateist olduğunu yani Allah peygamber tanımadığını da açık seçik belirtiyor. Bu da, bazı kalın kafalı Kemalist ahmaklara son uyarıdır: "AKP kazanır" demek başka şeydir, "AKP kazansın" demek başka şeydir! Bana küfür eden "beyazların", özellikle Galatasaraylı kardeşlerimin dikkatlerine arz ederim.
   AKP 2019 seçimlerini kesinlikle kazanacaktır. 2023 seçimlerini kazanmaması için de görünürde hiçbir neden yoktur. Bütün sosyolojik göstergeler AKP'nin en az 2030'lara kadar iktidarda kalacağı yönündedir. O giderse de "benzer çizgide" başka bir parti gelir: TCF- SF- DP- AP- DYPANAP- AKP çizgisi... Gene de anlamak istemiyorsanız gidin kumda oynayın. Bakın, hazır Rus dilberleri de gelmişler...