Günün öne çıkan yazarları 01.09.2016

  Giriş Tarihi: 01.09.2016 11:15
  • Günün öne çıkan yazarları 01.09.2016

   Ve son bir örnek. Geçen hafta emniyet mensuplarına yönelik başörtüsü yasağının kaldırılması İslam düşmanlarını yerinden hoplattı.
   Kimi açıktan saldırdı, kimi eveleyip geveleyerek kustu düşmanlığını. Misal, Hürriyet dün "Özel Koruma" diye bir manşet atmış.
   Güya 30 Ağustos töreninde "özel harekât polislerinin elleri tetikte koruma yapması"nı haber yapmış.
   Fakat ne hikmetse birinci sayfadaki en büyük fotoğraf bir kadın polise ait. O fotoğrafın altındaki başlıksa "Özel Koruma" manşetinin ne amaçla atıldığını ele veriyor.
   "Saray'ın Türbanlı Koruması!" Evet Hürriyet, başörtüsü yasağının emniyet mensupları için de kaldırılmasından hiç de hoşnut olmamış.
   Rahatsızlığını bu şekilde dile getirmiş. Sözcü gazetesi de aynı hattan ilerlemiş.
   "FETÖ Ülkeyi İşte Bu Hale Getirdi" diye bir manşet atmış. Altına da "Poliste yeni dönem" diye bir haber başlığı koymuş. Ve o haber başlığının üstünde iki başörtülü emniyet mensubunun fotoğrafı yer alıyor. Birini, "Emniyet Müdürü", diğerini de "Erdoğan'ın koruması" diye işaretlemişler. Evet Sözcü de rahatsız. Ama millet de, devlet de halinden memnun. Millet devletin bugüne kadar sürdürdüğü yanlışlardan dönmesinden ve yeniden yapılanıyor oluşundan, devlet de milletin sinerjisi sayesinde oluşan yeni sosyo-politik zeminden memnun. Gerisi tiyatro!