ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye'nin yaşanılabilir illeri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
kapat

Türkiye'nin yaşanılabilir illeri

Hangi şehrin yaşam standartları daha yüksek, hangi şehirde yaşam daha kolay?

CNBC-e Bussines dergisinin hazırladığı araştırma, tüm  sorularınızın cevabını veriyor. Aşağıdaki rakamlar, illerin o kategorideki sıralamada Türkiye genelinde kaçıncı olduğunu gösteriyor...

ADANA

Genel sıralamada: 13
Ekonomi: 8
Eğitim: 58
Sağlık: 12
Güvenlik: 24
Kent hayatı: 41
Kültür sanat: 71

kalan karakter 1000

canerr canerr

bir adanali olarak kocaelinin sanayisi adanadan baya bir ilerde bunukabul ediyoruz ve gururlaniyorum fakat adananinda büymesi gerekmiyormu acaba, bunun nedenini acaba kime sormamiz gerekiyor..

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır9
cevapla 18.07.2011 08:58
Hepsibu Hepsibu // İSTANBUL

"Türkiye'nin Yaşanılabilir illeri" mi? Yani Türkiye'min "yaşanabilmeyen" illeri de mi var? Ben aradım bulamadım ama bu sonuçlar bir tablo halinde yayınlanmalıydı. Yoksa kafalarda yapılan karşılaştırmalar kafaları karıştırır. Nitekim Kocaeli ekonomosine verilen 4 rakamı bir puanlama değil bir sıralamadır; yani Türkiye nin 4. büyük ekonomisi Kocaeli'de. Onun için ERCANTYT adlı yorumcu üzülmesin sevinsin! Bizim gibi sıradan yurttaşı ilgilendiren rakam GENEL SIRALAMA değeridir. Eğer bu rakamları kafanızda sıralayabildiyseniz beklenen iller ilk sıralarda yer almıyor. Örneğin Antalya, Muğla, Bursa pek te önde gitmiyorlar. bunu yıllardır söylerim: Türkiye nin batı bölgelerine ugyarlık ve teknoloji biraz geç ulaşıyor. "Hadi canım sende" demezden önce şunu bilin: İstanbul ili ve çevresindeki (Kocaeli,Yalova,Tekirdağ vs) köylerin gelişmesi Doğu Karadeniz'dekilerden daha geride. Sadece köy yollarını ele alsanız bile, batı 10 yıl geride. Üstelik doğunun insanının yarısı da batıya göç etmişken.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır13
cevapla 15.01.2011 19:10
ercantyt ercantyt // SAKARYA

CNBC-e Bussines bu araştırmayı uzaydamı yapıyor bu masa başında rast gele yapılmış kocaelinin ekonomisine 4 puan vermişler insaf sanayileşmede türkiyenin 2. yada 3. büyük ili türkiye ekonomisinin önde gelen ili

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır22
cevapla 15.01.2011 15:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.