Magazin gündeminden başlıklar: 16 Kasım 2014

  Giriş Tarihi: 15.11.2014 22:02 Güncelleme Tarihi: 16.11.2014 14:23
  • Yeşilçay'ın sahneleri konuşulacak

   Sosyal medya fenomeni Pucca'nın kitabından senaryolaştırılan 'Hadi İnşallah'ın başrolünde ünlü şarkıcı Murat Boz ve Büşra Pekin yer alıyor. Film, 28 Kasım'da vizyona girecek.
   Oyuncu İlker Ayrık, 'Yapışık Kardeşler' için ilk kez yönetmen koltuğuna oturdu. 2 bini aşkın kişinin rol aldığı, 70 farklı mekanın kullanıldığı filmin çekimlerinin bir kısmı Ayrık'ın memleketi Balıkesir'de yapıldı. 'Yapışık Kardeşler', 30 Ocak 2015'te vizyona giriyor. Not: İvana Sert'in de ilk sinema filmi deneyimi.
   Yönetmen Erden Kıral, bu hafta 'Gece' filmiyle karşınızda. Filmde; Doğu'dan büyük şehre göç etmek zorunda kalan bir aile, kötü yola düşmüş bir kadın ve iki kardeşin öyküsü anlatılıyor. Nurgül Yeşilçay'ı; Kıral'ın 'Vicdan' filminde benzer bir rolde izlemiştik. 'Yaşlandı, rol yapamıyor' diye düşünenler olsa da; Yeşilçay, 40'lı yaşların hakkını veren bir oyuncu. Kıral'ın oyuncu seçimine diyecek yok, yalnız hikaye askıda kalmış. Yönetmenin 'Gece' için "En gerçekçi filmim" dediğini duydum ama değil. Yeşilçay'ın cesur sahneleri ise konuşulacak.