Editörün seçtiği 10 köşe yazısından…

  Giriş Tarihi: 09.12.2015 10:05
  • Geçenlerde bu paralel yapının bir finansörü Fethullah'ın gerçek yüzünü anladığını söylüyor ve nedamet açıklamaları yapıyor. Türk devletinin yetkilileri de kendisini çağırıyor. Diyorlar ki Gel gerçekten pişmansan 35 yıldır içinde olduğun şu FETÖ gerçeğini bize detaylarıyla anlat. Devlet ve yargı güçlerine yardımcı ol. Biz devlet olarak seni paralel çeteye karşı koruruz. Bu finansör ise hiçbir şey bilmediğini söylüyor. 1 Kasım sonrası konjonktüre uymak için medyada yalandan şov yapan bu şahıs devlet yetkililerine hiçbir bilgi vermiyor.

   Hatta alenen yalan söylüyor. Son 4-5 ay içinde örgüt liderinin yaşadığı ABD'ye gidip gitmediği soruluyor. Gitmedim diyor.Oysa istihbarat kayıtlarıyla 27 Temmuz 18 Ağustos arası ABD'ye giden ve Gülen'e biat ziyareti yapan kendisi. Daha önce de 17 Aralık'ın sonrasında ABD'ye giden ve Gülen'e biat eden yine kendisi. 1 Mart 2014'teki ihanet toplantısına katılıp Recep Tayyip Erdoğan'ı içeri atma planlarını alkışlayan da kendisi. Devlet ve yargı elbette bunları kanıtlarıyla biliyor. Bu tağşişçi finansör ise devlete gerçekleri anlatmak yerine hükümete yakın diye bilinen işadamlarına gidiyor. Yalanlar söylüyor ve yardım istiyor. Hatta bu yalanlarla bir işadamı aracılığıyla hükümete yakın medyada kendi lehine uydurma haberler bile yaptırabiliyor. Paralel yapı ile mücadelede bu tür rezaletlere asla taviz vermeyen Cumhurbaşkanımız Erdoğan da bu durumdan feci biçimde rahatsız oluyor.

   Aldığı talimat üzerine Türk devletinin çok önemli bir yetkilisi de bu yanlış işe giren işadamını net bir dille uyarıyor. Bunun üzerine bu işadamı devletinin yanında duracağını ve hainliğini anladığı paralel tağşişçiden tüm desteğini çektiğini söylüyor. Şu anda da soruşturma devam ediyor. Eğer bu paralel işadamı devlet ve yargı kurumlarına yalan söylemeye devam ederse de bedelini ödeyecek... Kıssadan hisse Yeni Türkiye'de kim olursa olsun hiçbir işadamı devlet ve yargı işlerine karışamayacak ve FETÖ'cülerden gerçekten pişman olanlar da Hüseyin Gülerce'yi örnek alarak tüm hakikatleri devlet kurumlarına anlatacak. Lamı cimi yok bu işlerin...

   RASİM OZAN KÜTAHYALI/SABAH