Editörün seçtiği 10 köşe yazısından

  Giriş Tarihi: 30.01.2016 12:27 Güncelleme Tarihi: 30.01.2016 12:39
  • PEKİ CİYAGER NE SUÇ İŞLEMİŞTİ?

   Çiyager lakaplı Kürt Sanatçı Mehmet Karakuş geçtiğimiz günlerde Star gazetesine bir röportaj verdi. Bunun üzerine sosyal medyada sanatçı hakkında bir linç başlatıldı. HDP'lilerin ve PKK'lıların hesaplarında tehdit mesajları havada uçuşuyordu. Peki, ne "suç" işlemişti Çiyager?
   Sadece ve sadece gazeteye verdiği mülakatında daha önce desteklediğini söylediği HDP ve çevresi için "bizi kandırdı, artık uyanın" demişti.
   Kürt sanatçı dün sabah evinden çıkarken feci şekilde dövüldü. Çiyager'in ajanslara düşen fotoğrafına bile bakamıyor insan.
   Çiyager hastanede şu açıklamayı yaptı:
   "Beni daha önce de tehdit etmişlerdi, ancak son açıklamalarım belli ki çok rahatsız etti. Beni ihanetle suçlayıp tehdit edeceklerine, oturup Kürtlere verdikleri zararı düşünsünler. Önce kendilerini gözden geçirsinler!"
   Saldırının ardından Çiyager'in sayfasını hack'leyen PKK'lılar ise bakın "eylemleriyle" nasıl övünüyorlardı:
   "Arkadaşlar merhaba. Bu face sahibinin yaptığı paylaşımlardan dolayı face'si kırılmıştır. E....... etmiştir, B...k yemiştir. Kimseyi küçük görmemek lazım olduğunu anlamıştır. Daha neler kırılacak göreceksiniz..."
   Evet, bu ülkede, henüz bir hafta önce karne alan okul çocuklarının üzerine bomba atan PKK'yı eleştirmek cesaret işi.
   İstanbul medyasının ve entelijansiyasının bir kısmında fiilen yürürlükte olan "PKK'yı koruma kanunu"nun en iyi denetçileri her gün yaşanan terör eylemlerinin yanı sıra, HDP'li olmayan Kürtlere yönelik her türlü saldırıdan da sorumludurlar.