Günün en çok okunan 20 haberi

  Giriş Tarihi: 02.02.2016 17:24
  • Şırnak Cizre'de yaralıların bulunduğu iddia edilen evden, Kandil ile yapılan telsiz görüşmelerine ulaşıldı. Telsiz görüşmelerinden örgütün Cizre sorumlusu Mamo ile Rozan kod adlı teröristin kurtarılması için tüm imkanların seferber edilmesi isteniyor. Talimatta, "Bu ikisini alın, gerisi ölürse ölsün" deniliyor.

   PKK'nın Cizre'deki karargahı deşifre olunca köşeye sıkışan Kandil, sözde yaralıların bulunduğu iddia edilen evdeki teröristlerin öldürülmesi talimatını verdi. Şırnak Cizre'de yaralıların bulunduğu iddia edilen evden, Kandil ile yapılan telsiz görüşmelerine ulaşıldı.

   KANDİL'DEN TALİMAT GELDİ

   Güvenlik güçlerinin çözdüğü telsiz görüşmelerinden Sabri Ok'un Kandil ile yaptığı görüşme ve Kandil'den bölgedeki unsurlarla yapılan görüşmelerde köşeye sıkışan dağ kadrosunun iki önemli elemanı için kurtarılmaları talimatı verildi. Örgütün Cizre sorumlusu Mamo kod adlı terörist ile yine dağ kadrosundan Rozan kod adlı kadın teröristin kurtarılması için her türlü imkanın seferber edilmesi istendi. Talimat, "Bu ikisini alın, gerisi ölürse ölsün" şeklinde verildi.