X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şahinbey’de Zabıtalar Göz Açtırmıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şahinbey’de Zabıtalar Göz Açtırmıyor

  • Giriş Tarihi: 24.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 14:58
ŞAHİNBEY BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER, KASAP VE MARKETLERDE YAPTIĞI DENETİMLERDE SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ 29 KİLO SUCUK, 29 KİLO CİĞER VE 601 KALEM MUHTELİF GIDA MADDESİ ELE GEÇİRDİ.
Şahinbey’de Zabıtalar Göz Açtırmıyor

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, kasap ve marketlerde yaptığı denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 29 kilo sucuk, 29 kilo ciğer ve 601 kalem muhtelif gıda maddesi ele geçirdi.
Vatandaşların sağlıklı gıda tüketimi için denetim ve kontrollerini aralıksız sürdüren Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kasap ve marketlere yönelik gıda denetimi yaptı. 530 işyerini denetleyen zabıta ekipleri girdikleri bir kasapta son kullanma tarihi geçtiği belirlenen 29 kilo ciğer ve 29 kilo sucuk ele geçirdi. Miadı dolmuş ürünlere el koyan ekipler işyerleri hakkında yasal işlem başlattı.
Denetimlerde ayrıca son kullanma tarihi geçmiş 601 kalem muhtelif gıda ürününe de el konuldu. Tüketildiği takdirde vatandaşların sağlığını tehlikeye sokacak olan ürünler, imha edilirken zabıta ekiplerinin denetimlerinin devam edeceği bildirildi.