X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehitkamil Zabıtası Tarihi Geçmiş Ürün Ele Geçirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehitkamil Zabıtası Tarihi Geçmiş Ürün Ele Geçirdi

  • Giriş Tarihi: 31.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 20:37
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ MARKET VE BAKKALLARA YÖNELİK YAPTIKLARI DENETİMLERDE ÇOK SAYIDA SON KULLANIM TARİHİ GEÇMİŞ GIDA ELE GEÇİRDİ. DENETİMLER SIRASINDA EKİPLER, YAĞ, MAKARNA, ÇİKOLATA, PUDİNG, REÇEL, MAYONEZ, BAHARAT ÇEŞİTLERİ, ÜZÜM P
Şehitkamil Zabıtası Tarihi Geçmiş Ürün Ele Geçirdi

Şehitkamil Belediyesi Zabıta ekipleri market ve bakkallara yönelik yaptıkları denetimlerde çok sayıda son kullanım tarihi geçmiş gıda ele geçirdi. Denetimler sırasında ekipler, yağ, makarna, çikolata, puding, reçel, mayonez, baharat çeşitleri, üzüm pekmezi ve kola gibi çok sayıda tarihi geçmiş gıda malzemesi ele geçirdi.
Halk sağlığını korumak ve işletmelerin daha hijyenik ortamlarda hizmet vermelerini sağlamak adına denetimlerini aralıksız olarak devam ettiren Şehitkamil Belediyesi Zabıta ekipleri, Pirsultan Mahallesi’nde faaliyet gösteren market ve bakkallara yönelik denetimlerde bulundu. Özellikle halkın en çok hizmet aldığı marketler üzerinde denetimlerini arttıran zabıta ekipleri, işyerlerindeki ürünleri ve depoları kontrol etti. Ekiplerin kontrolleri sırasında, bazı market ve bakkalların reyonlarında halkın sağlığını tehdit edici bulgulara rastlanıldı. Denetimler sırasında ekipler, yağ, makarna, çikolata, puding, reçel, mayonez, baharat çeşitleri, üzüm pekmezi ve kola gibi çok sayıda tarihi geçmiş gıda malzemesi ele geçirdi. Uygunsuz şekilde çalışma yapan işletmeler hakkında cezai işlem yapan ekipler, gıda denetimlerini zaman zaman yapacaklarını kaydetti.