X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER HDP’li Osman Demirci:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

HDP’li Osman Demirci:

  • Giriş Tarihi: 4.4.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
SEÇİM ÇALIŞMALARINA BÜYÜK BİR HIZLA DEVAM EDEN HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OSMAN DEMİRCİ, HALKLARIN ÖZGÜRLÜĞÜ VE HAKLARINA KAVUŞMASI EVRENSELLİĞE ATILMIŞ EN BÜYÜK ADIM OLACAĞINI SAVUNARAK, ANA DİLİN EĞİTİMDEKİ ÖNEMİNE DEĞİNDİ.
HDP’li Osman Demirci:

Seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam eden HDP Milletvekili Aday Adayı Osman Demirci, halkların özgürlüğü ve haklarına kavuşması evrenselliğe atılmış en büyük adım olacağını savunarak, ana dilin eğitimdeki önemine değindi.
Demirci, “Dolaylı ya da dolaysız olarak okuldaki çocuklara bu güne kadar ‘Dilinizi ve kültürünüzü okulun giriş kapısında bırakın’ mesajı verildi ve bu yönde yaptırımlara maruz bırakıldılar, çocuklar aynı zamanda kimliklerinin çok önemli bir parçasını da okul kapısında bırakmak durumunda kalarak kendi kültürlerinden, dillerinden uzaklaştırıldılar. Bu şekilde reddedildiklerini hissettiklerinde, sınıf-içi öğretime aktif ve güvenli katılımları daha az oldu. Bu durumda bizim çocuklarımız eğitime ilk adımlarını attıklarında eğitim hayatlarına 7-0 geride başladılar. Eğitimdeki bu adaletsizliğin elbette önüne geçeceğiz. HDP Türkiye’de yaşayan bütün dillerin, kültürlerin savunucusu ve koruyucusudur. HDP, işçilerin ve emekçilerin, her ulustan, her inançtan, her kültürden ezilen ve sömürülen halkların eşitlik, özgürlük ve adalet için verdikleri mücadelelerin ilerletici gücüdür” dedi.