X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Irak Başkonsolosu Aziz’den, Gtb’ye Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Irak Başkonsolosu Aziz’den, Gtb’ye Ziyaret

  • Giriş Tarihi: 15.4.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 15.4.2015 13:51
IRAK GAZİANTEP BAŞKONSOLOSU TABAN EL AZİZ, GAZİANTEP TİCARET BORSASINI (GTB) ZİYARET EDEREK, İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARET HACMİNİN ARTTIRILMASINA YÖNELİK GÖRÜŞMELERDE BULUNDU.
Irak Başkonsolosu Aziz’den, Gtb’ye Ziyaret

Irak Başkonsolosu Taban El Aziz, Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ticaret hacminin arttırılmasına yönelik görüşmelerde bulundu.
GTB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ile bir araya gelen Irak Başkonsolosu Taban El Aziz, Gaziantep ve Irak arasındaki ticari ve kültürel ilişkileri en üst seviyeye çıkarmak istediklerini dile getirdi.
GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise, görüşmede iki komşu ülke arasındaki tarihi dostluk ve kardeşlik bağına dikkat çekti. Bölgedeki gelişmeleri konuşup , karşılıklı fikir alış verişinde bulunmanın ticari faaliyetler açısından önemli yararlarının olduğuna vurgu yapan Tiryakioğlu, "Irak, ülkemizin ve özellikle de şehrimizin en büyük ihracat pazarlarının başında geliyor. Irak’la var olan gıda ticaretimizi ileriye dönük projelerle destekleyerek daha da geliştirmek istiyoruz “dedi.
Irak’ta tüm şartların zaman içerisinde değişeceğini kaydeden Tiryakioğlu," Gaziantep ve Irak ticari alanda birbirinden ayrılmaz iki parça gibi. Bu nedenle bugün yaşanan bir takım sorunlar bu coğrafyada ortadan kalktığında, Gaziantep için zararı fırsata dönüştürme imkanı doğacak" diye konuştu.