X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şehitkamil Sosyal Tesislerinde Sergi Zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Şehitkamil Sosyal Tesislerinde Sergi Zamanı

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
ŞEHİTKAMİL BELEDİYE BAŞKANI RIDVAN FADILOĞLU, SOSYAL TESİSLERDE FAALİYET GÖSTEREN EL BECERİ KURSLARININ SERGİ AÇILIŞINI YAPTI. SERGİYİ GEZEN VE ORTAYA ÇIKAN ESERLERİN GÖZ KAMAŞTIRDIĞINI BELİRTEN BAŞKAN FADILOĞLU, SOSYAL TESİSLER BÜNYESİNDE EĞİTİM GÖR
Şehitkamil Sosyal Tesislerinde Sergi Zamanı

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sosyal tesislerde faaliyet gösteren el beceri kurslarının sergi açılışını yaptı. Sergiyi gezen ve ortaya çıkan eserlerin göz kamaştırdığını belirten Başkan Fadıloğlu, sosyal tesisler bünyesinde eğitim gören kursiyerlerin her geçen gün farklı ürünler sergilediklerini söyledi.
ŞEHİTKAMİLLİ HANIMLAR EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİ
Şehitkamil Belediyesi sosyal tesisler bünyesinde eğitim gören kursiyerler her yıl olduğu gibi bu yılda işledikleri el emeği göz nuru eserlerini bulundukları sosyal tesislerde sergilediler. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Pirsultan Sosyal Tesisi Aile Merkezi’nde açılışını yaptığı sergiyi gezerek, her zaman farklı ve işe yarayacak ürünlerin üretilmesi gerektiğini ifade etti. Şehitkamil Belediyesi Sosyal Tesislerinde kurs gören hanımlar, Antep işi, tel kırma, iğne oyası, mutfak takımı gibi ürünlerini sergilediler. Kısa bir süre içinde çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen kursiyerler; “Burada çok güzel işler öğrendik. Keşke bu kursların varlığından daha önceden haberimiz olup gelseydik. Burada ortamımız çok güzel, hocalarımız çok iyi şeyler öğrettiler. Buraya gelerek yeni bir sosyal çevremiz oldu. Hem sürekli evde oturmaktan sıkılıyorduk, burası sosyalleşmemizi sağladı. Buraya başladığımda birçoğumuz hiçbir şey bilmiyorduk. Ancak hocamız bizlerle çok iyi ilgilenerek, gelişmemize katkı sağladılar. Bu işi öğrenmişken sürekli devam ettireceğiz. İlerleyen zamanlarda ürettiklerimizi satarak aile bütçemize de katkı sağlayacağız. Bizlere emeği geçen hocalarımıza ve bu imkanları sağlayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.