X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bin 120 Genç Yöreleri Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bin 120 Genç Yöreleri Gezdi

  • Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
GAZİANTEP GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ ÖMER FARUK ŞİRAN, GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NIN BAŞLATTIĞI ‘ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER-YÖRELERİMİZ PROJESİ’ KAPSAMINDA DÜZENLENEN GEZİLERE 1120 GENCİN GÖNDERİLDİĞİNİ BELİRTTİ.
Bin 120 Genç Yöreleri Gezdi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başlattığı ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi’ kapsamında düzenlenen gezilere 1120 gencin gönderildiğini belirtti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz Projesi’ Gaziantep’te de devam ediyor. Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından proje kapsamında gençler için günübirlik geziler düzenliyor. Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen günü birlik geziler kapsamında bölgedeki illere gönderiliyor.
Gezilere kent merkezinden ve ilçelerden öğrencilerin katıldığını belirten Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, şimdiye kadar bin 120 kişiyi gönderdiklerini belirterek, gezilerin ise devam ettiğini söyledi. Proje kapsamında birçok gencin bu projeden yararlandığını ifade eden kaydeden Şiran, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen gençlik projeleri kapsamında ‘Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz’ Gaziantep’te çok güzel bir şekilde uygulanmaktadır. Bunun için Gazikent Gençlik Merkezimiz gerekli düzenlemeleri, planları yapıyor. Gençlerimiz ilgi gösteriyor ve bu da bizi memnun ediyor. Bu proje günübirlik projedir. Bu yıl bin 120 gencimizi geziye götürdük” dedi.
Gençlerin geziler sayesinde Türkiye’nin değerlerini daha iyi tanıyacaklarını kaydeden Şiran, “Bu geziler ile birlikte gençlerimiz bölgemizdeki şehirlerin değerlerini tanıma fırsat buluyor” diye konuştu.